trendy
Twitter zapomniał chronić prawa autorskie. Ludzie wrzucają całe filmy
Kubańczycy zagłosowali za legalizacją małżeństw jednopłciowych

Kubańczycy za legalizacją małżeństw jednopłciowych i prawem do adopcji

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.09.2022 14:00

25 września obywatele Kuby przystąpili do referendum. Zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za legalizacją małżeństw jednopłciowych i przyznaniem im prawa do adopcji dzieci. A to nie wszystko.

bGxCgTrD

66,9 proc. Kubańczyków, którzy zagłosowali w referendum, poparło legalizację małżeństw jednopłciowych i przyznanie im prawa do adopcji dzieci. W ogólnokrajowym referendum wzięło udział 74 proc. z 8,4 mln Kubańczyków uprawnionych do głosowania.

Kubańczycy popierają legalizację małżeństw jednopłciowych

Agencja "Reuters" zauważa, że jak na standardy rządzonego przez komunistów kraju była to niska frekwencja, a sprzeciw wobec propozycji zmian w prawie dość wysoki. W poprzednich referendach propozycje rządu były popierane niemal jednogłośnie.

Na Kubie nie ma niezależnych obserwatorów wyborczych. To obywatele mogą kontrolować przebieg głosowania w konkretnych punktach wyborczych. Jak podaje "Reuters", rozproszone doniesienia w mediach społecznościowych z obserwacji obywatelskich wydają się pokrywać z oficjalnym wynikiem referendum.

bGxCgTrF

"Sprawiedliwość została wymierzona" - tymi słowami wyniki referendum skomentował na Twitterze prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel. Polityk rozwinął myśl: "To spłaca dług wobec kilku pokoleń kubańskich mężczyzn i kobiet, których rodziny czekały na to prawo od wielu lat".

trwa ładowanie posta...

Legalizacja małżeństw jednopłciowych i przyznanie im prawa do adopcji dzieci to nie wszystkie propozycje, które obejmuje projekt prawa rodzinnego, które poprali głosujący Kubańczycy. Jak podaje tvn24.pl, w zakres zmian wchodzą dodatkowo: prawo do korzystania z usług surogatek, rozszerzenie praw dziadków w stosunku do wnuków, ochrona osób starszych i nowe środki przeciwdziałania przemocy na tle płciowym.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
I to pokazuje jak głęboko ideologia LGBT potrafi wejść w społeczeństwo. Nawet na Kubie potrafią zakłamać referendum, aby zyskać prawa do znęcania się nad dziećmi.
Odpowiedz
1
like
3
dislike
Komentarze (1)
arrow
Influencer wykorzystał dziecko do pracy. Zapłaci wysoką karę