Chciała pomóc dokonać aborcji, teraz stanie przed sądem. Aborcyjny Dream Team rusza z akcją wspierającą

Źródło zdjęć: © Instagram
Anna RusakAnna Rusak,30.03.2022 14:00

Justyna chciała pomóc dziewczynie dokonać aborcji. Przesłała jej więc swoje tabletki. Teraz kobieta stanie przed sądem, a wy możecie ją wesprzeć w akcji #JakJustyna.

Aborcyjny Dream Team aktywnie pomaga Ukrainkom, które chciałyby dokonać aborcji w Polsce, co nie do końca podoba się np. Kai Godek. Teraz całą swoją siłą wspiera też Justynę, która 8 kwietnia stanie przed sądem.

47-letnia mieszkanka małego miasta na Mazowszu pomogła innej kobiecie, która potrzebowała aborcji. Teraz niestety czeka ją proces, a wy możecie wesprzeć ją i inne kobiety.

Pomogła w aborcji, czeka ją rozprawa

Anna była w niechcianej ciąży, niestety przez obecne prawo nie mogła dokonać w Polsce aborcji. Jej ówczesny przemocowy partner uniemożliwiał jej wyjazd do zagranicznej kliniki. Kobieta postanowiła więc spróbować skorzystać z pomocy Aborcyjnego Dream Teamu.

trwa ładowanie posta...

Justyna, działaczka organizacji, przekazała jej tabletki, które miały jej pomóc dokonać aborcji. Gdy Ania wróciła do domu z otrzymanym wsparciem, w progu czekał na nią partner wraz z patrolem policji.

Rozprawa w jej sprawie odbędzie się 8 kwietnia w warszawskim sądzie okręgowym. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył ówczesny partner Anny. Justynie może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


Ania była niemal w 12 tygodniu. Miała wyjechać na zbieg za granicę, ale wyjazd się nie udał. Partner jej to uniemożliwia. [...] Szukając pomocy w internecie, Ania znalazła Aborcję Bez Granic i zgłasza się z prośbą o pomoc. Pisze o tym, że jej partner sprawdza jej wiadomości, czyta maile, przegląda historie przeglądarki internetowej. Justyna poznaje historię Ani i czuje się jak kilka lat wcześniej. Była dokładnie w takiej samej sytuacji jak Ania.

- Aborcyjny Dream Team
trwa ładowanie posta...

Aborcyjny Dream Team rusza z akcją #JakJustyna

To pierwsza taka sprawa w Europie. Do tej pory żadna działaczka nie stanęła przed sądem tylko dlatego, że przekazała komuś tabletki aborcyjne. Aborcyjny Dream Team postanowił wesprzeć swoją działaczkę.

Organizacja ruszyła z akcją #JakJustyna i zachęca do pojawia się 8 kwietnia przed sądem. Na stronie można też ściągnąć grafiki i plakaty, które pomogą wyrazić wsparcie dla aktywistki. Aborcyjny Dream Team informuje też, że nie przestanie wspierać osób, które chcą dokonać aborcji.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1