Aborcyjny Patrol Aborcyjnego Dream Teamu. Na czym polega?

Aborcyjny Patrol rusza w Polskę. Letni wypoczynek z aborcją w tle

Źródło zdjęć: © Aborcyjny Dream Team
Anna RusakAnna Rusak,06.07.2023 10:30

Siedzicie na plaży, jecie gofra i dowiadujecie się, jak bezpiecznie usunąć ciążę. Taki scenariusz będzie możliwy dzięki działaczkom Aborcyjnego Dream Teamu, które ruszają w Polskę. Przy pomocy "Aborcyjnego Patrolu" będą edukowały o bezpiecznej aborcji.

Chcecie dowiedzieć się czegoś o aborcji? Teraz będzie mogli to zrobić przy okazji wakacyjnego wypoczynku. Aborcyjny Dream Team, czyli organizacja zajmująca się edukowaniem i pomaganiem kobietom w usuwaniu niechcianej ciąży, rusza w trasę po Polsce.

Teraz aktywistki będziecie mogli spotkać na Wybrzeżu. Dlaczego warto skorzystać z ich wiedzy i odwiedzić "Aborcyjny Patrol"? Trasą Aborcyjnego Dream Teamu powinny zainteresować się nie tylko osoby, które chciałyby usunąć ciążę.

Aborcyjny Dream Team w trasie po Polsce

Na początku lipca na socialach Aborcyjnego Dream Teamu pojawiło się zdjęcie vana. Działaczki organizacji zapowiedziały, że wkrótce wyruszą nim w trasę po Polsce. 6 lipca w Warszawie odbędzie się konferencja inaugurująca całe przedsięwzięcie, a już 7 lipca Aborcyjny Patrol znajdzie się w Gdyni.

Na trasie Aborcyjnego Dream Teamu są jeszcze takie miasta jak: Sopot, Gdańsk, Krynica Morska i Sztutowo oraz Stegna. W Aborcyjnym Patrolu znajdziecie m.in. stoisko z wlepami, ulotkami, koszulkami i różnymi przydatnymi informacjami na temat aborcji.

Jak informują Wysokie Obcasy, w trasę na Wybrzeże ruszają: Justyna Wydrzyńska, Natalia Broniarczyk i Kinga Jelińska. W rozmowie z portalem wyjaśniają, że Aborcyjny Patrol pojawi się nad morzem, bo w sezonie letnim pojawia się tam sporo turystów, więc mają szansę dotrzeć do większej liczby osób.

- Latem przyjeżdżają tu turyści z bardzo różnych miejsc, więc szanse na dotarcie z informacją do osób z całej Polski są większe - mówi Justyna Wydrzyńska.

trwa ładowanie posta...

Aborcyjny Patrol - na czym będzie polegał?

Poza tym, że akcja ma działanie informacyjnie i dzięki niej osoby zainteresowane będą mogły znaleźć odpowiedź na wszystkie aborcyjne pytania, to Aborcyjny Dream Team przygotował też coś specjalnego. W trakcie trasy Aborcyjnego Patrolu będzie można spotkać się z działaczkami aborcyjnymi. Uczestnicy będą mogli również usłyszeć opowieści kobiet, które podzieliły się swoją historią przerwania ciąży.

Akcja ma nie tylko charakter edukacyjny. Działaczki chcą pokazać, że wyrok w sprawie Justyny Wydrzyńskiej nie sprawił, że Aborcyjny Dream Team przestał działać czy czegokolwiek się przestraszył. Organizatorki zamierają dalej pomagać kobietom i będą to mogły robić właśnie za pomocą Aborcyjnego Patrolu.

Choć zdają sobie sprawę z tego, że ich tour po Wybrzeżu może wywołać sprzeciw czy kontrowersje, podkreślają, że nie zostawią żadnej kobiety bez pomocy. Nie zamierzają dyskutować o poglądach. Przy pomocy Aborcyjnego Patrolu chcą jedynie dostarczyć Polkom rzetelnej wiedzy na temat bezpiecznej aborcji. W planach mają także podróże po innych miejscach w kraju.

- Dajemy tym samym naszą trasą sygnał, że cała ta sprawa nas nie zastraszyła. Jeśli ktoś myślał, że wyrok zamknie nam usta, a my same zamkniemy się po nim w domu, był w błędzie. Wspierałyśmy, wspieramy i będziemy wspierać oraz pomagać osobom w aborcjach - mówi działaczka.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Aborcyjny Dream Team, Wysokie Obcasy

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 26
No i co,zgłoś
Marakra. Od kiedy zabijanie jest pomocą? Jeżeli ktoś uprawia seks to musi liczyć się z jej konsekwencjami.
Odpowiedz
4Zgadzam się3Nie zgadzam się
0707,zgłoś
Tak trzymać. Tylko śmieci pragną kontrolować ciała kobiet, bo się ich boją.
Odpowiedz
7Zgadzam się9Nie zgadzam się
niestety,zgłoś
Jestem ateistą od kieby byłem nastolatkiem i zacząłem rozumieć jak działa świat. Ale to jest dla mnie po prostu obrzydliwe.
Odpowiedz
11Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7