Cardi B

Cardi B w obronie społeczności LGBTQ+: "Jeśli jesteś homofobem, to po prostu jesteś brzydki"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Cardi B
Anna RusakAnna Rusak,09.01.2022 08:30

Cardi B krótko podsumowała homofobię.

Jeśli już znacie Cardi B, to wiecie, że dziewczyna nie lubi przebierać w słowach. Po prostu mówi, co myśli i robi to, co uważa za słuszne. Bez znaczenia czy dotyczy to rasizmu, czy… bitej śmietany.

Ostatnio piosenkarka dość bezpośrednio wypowiedziała się na temat homofobii.

Brzydki homofob

Może nie wiecie, ale raperka jest sojuszniczką społeczności LGBTQ+ i pomaga np. organizować nieheteronormatywne śluby. Jej ostatni wpis na Twitterze tylko potwierdza, że homofobia jest jej zdecydowanie obca.


Każda bad girl ma najlepszego przyjaciela geja lub kuzyna, który jest jej najlepszym przyjacielem gejem… Jeśli jesteś homofobem, jesteś po prostu brzydki (sic).

trwa ładowanie posta...

Fani i fanki piosenkarki oczywiście są zachwyceni jej wpisem. W komentarzach dodają, że można mieć też jeszcze brata geja i zapewniają, że takie osoby będą "najlepszymi przyjaciółmi, jakich kiedykolwiek mieliśmy".

trwa ładowanie posta...

Oczywiście stwierdzenie Cardi B bardzo upraszcza sprawę - w końcu homofobia jest na pewno bardziej złożonym zjawiskiem. Wydaje mi się, że ma trochę większy związek z kulturą i tradycjami, w jakich dorastamy, niż z wyglądem.

No i to powielanie stereotypów też jest w sumie średnie. Stwierdzenie, że: "gej najlepszym przyjacielem kobiety" już jest chyba trochę passe. W każdym razie mi kojarzy się raczej z bardzo starymi serialami TVN-u w stylu "Maga M". Wiadomo, z każdą osobą można stworzyć głęboką więź, a jej tożsamość seksualna nie ma tu nic do rzeczy.

Niemniej fajnie, że Cardi B w tak jasny sposób staje po stronie społeczności LGBTQ+!

Cardi B - Press [Official Music Video]

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 15
  • emoji złość - liczba głosów: 157
  • emoji kupka - liczba głosów: 155
edrtyyu,zgłoś
Nie ma czegoś takiego jak homofobia i nie ma homofobów. Jeżeli komuś nie podoba się to że inni są zaburzeni to o tym mówi i nie jest to kwestia homofobii. Osobie homo nie podoba się muzyka w radiu i mogę śmiało powiedzieć że cierpi na radiofobie. Jest radiofobem.
Odpowiedz
30Zgadzam się4Nie zgadzam się