lifestyle
Czym jest Spotify Instafest? To twój wymarzony festiwal
TikTok lesbijki

TikTok wpłynął na ich tożsamość seksualną? Twierdzą, że apka pozwoliła im odkryć, że są lesbijkami

Źródło zdjęć: © Alayna Joy, TikTok, YouTube, nat.kelly
Anna RusakAnna Rusak,23.03.2022 14:44

TikTok to nie tylko trendujące wyzwania, filmiki z kotkami i viralowe tańce. Okazuje się, że aplikacja może nam pomóc w odkrywaniu naszej tożsamości seksualnej. Te dziewczyny dzięki niej są teraz szczęśliwymi lesbijkami.

bGyrCNvn

Sieci społecznościowe wpływają na nasze życie, nie da się tego ukryć. Okazuje się jednak, że oddziałują nie tylko na nasze wybory zakupowe. Mogą też wpływać na naszą tożsamość seksualną.

"Insider" opisał historie kilku kobiet, które twierdzą, że TikTok pomógł im odkryć, że nie są już zainteresowane związkami z mężczyznami. Teraz są szczęśliwymi, wolnymi lesbijkami.

TikTok wpłynął na ich tożsamość seksualną?

Wszyscy wiemy, jak działa algorytm TikToka. Najpierw aplikacja musi nauczyć się naszych preferencji i dopiero po jakimś czasie zaczyna wyświetlać nam filmiki, które naprawdę nas interesują. Wychodzi na to, że czasem wie o nas więcej niż my sami.

bGyrCNvp

Większość z kobiet, o których mówi artykuł, dołączyła do TikToka w trakcie pandemii. Gdy na ich apkach pojawiły się queerowe treści, kobiety zaczęły kwestionować swoje związki z mężczyznami. Tak odkryły, że mogą zakochać się w kobiecie.

TikTok pozwolił im zerwać z "obowiązkową heteroseksualnością"

Narzeczony Alayny Fender był z nią od dziesięciu lat i pewnego dnia po prostu się od niej wyprowadził. Związki się kończą, życie. Dziewczyna dzięki temu mogła jednak odkryć, że na TikToku wzruszają ją filmiki z zakochanymi lesbijkami.


Pomyślałam: "Och, chciałabym, żebym to była ja, ale moje życie tak nie wygląda. Dokonałam przecież pewnego wyboru". Potem zatrzymałam się nad tą myślą i zdałam sobie sprawę, że moje życie może tak teraz wyglądać.

- Alayna Fender

The wedding is off. | Coming Out Again

Natalie Kelly początkowo myślała, że treści queer, które wyświetlają jej się na TikToku, wynikają z tego, że wspiera osoby LGBTQ+. Dopiero, gdy nie mogła przestać oglądać filmików przepięknej kobiety, poczuła, że jej seksualność jest tym faktem odrobinę zdezorientowana.

bGyrCNvr

Kiedy zobaczyłam queer TikToki, przyciągnęły mnie. Teraz spotykam się z kobietami i widzę wszystkie te niesamowite pary kochających się kobiety i inne kobiety na moim kanale. To naprawdę ważne i naprawdę fajne móc tego doświadczać życiu.

trwa ładowanie posta...

Wszystkie podkreślają, że filmiki z lesbijkami wywoływały w nich wiele emocji, bo wcześniej niezbyt często widziały takie związki w tradycyjnych mediach i filmach. Uświadomiły sobie, że chciałyby żyć właśnie takim życiem, jakie widują na TikToku. Apka pozwoliła im też zerwać z mitem "obowiązkowej heteroseksulaności".

bGyrCNvx

To tylko potwierdza, jak ważne jest umieszczanie nieheteronormatywnych historii w różnych przekazach. Może gdyby dziewczyny częściej widziały takie związki na ekranie a ktoś w trakcie dorastania mówił im o tożsamości seksualnej i płciowej, szybciej dotarłyby do tego miejsca, w którym są teraz.

Dobrze więc, że np. taki Pixar przywrócił wątek LGBTQ+ w swojej bajce. Pamiętajcie, że tożsamość płciowa i tożsamość seksualna to nie są jakieś sztywne ramy, w które powinniście się wpasowywać. Niczym Demi Lovato możecie je eksplorować i trwać w przepięknej genderpodróży. W artykule "Insidera" znajdziecie jeszcze więcej historii kobiet, którym TikTok właśnie w niej pomógł, także polecam przeczytać całość!

trwa ładowanie posta...

Źródło: https://www.insider.com/tiktok-lesbians-queer-women-coming-out-algorithm-why-2022-3

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Co kupić na mikołajki? Niebanalne i tanie prezenty