robaki
Burger z robaków? To nasza przyszłość
Pierwsze burgery i pizza z owadami w Polsce

Burgery i pizza z owadami w Polsce. "Trzaskowski nas nie zmuszał"

Źródło zdjęć: © 7 Street - Bar & Grill, Facebook
Anna RusakAnna Rusak,22.03.2023 12:00

W Polsce pojawiły się pierwsze burgery i pizza z owadami. Lokale firmy 7 Street do menu wprowadziły limitowane dania z owadami mącznika młynarka. Dodają, że nikt im za to nie zapłacił i do tego ruchu nie zmusił ich również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Gdziekolwiek nie pojawiają się robaki, pojawia się też hejt. Gdy na początku roku informowaliśmy, że Unia Europejska zezwoliła na wprowadzenie do sprzedaży produktów, które zawierają mąkę wyprodukowaną ze świerszcza domowego, w sieci pojawiały się głównie negatywne komentarze.

Z hejtem musiało mierzyć się już przedszkole we Wrześni i wrocławska Czekoladziarnia, która postanowiła sprzedawać czekoladę z bitą śmietaną posypaną larwami. Teraz pojawiły się pierwsze w Polsce burgery i pizza z owadami.

Burger i pizza z owadami w Polsce

Łukasz Błażejewski w lokalach firmy 7 Street, czyli 7 Street - Bar & Grill, Meet & Fit - Slow Food Burgers oraz Frentzza - Pizza & Friends, postanowił wprowadzić limitowaną ofertę. Jego lokale jako pierwsze w Polsce serwują dania z owadami.

W limitowanych burgerach poza jadalnymi owadami mącznika młynarka znajdziemy: sos chili-lim, rukolę, wołowinę, ser cheddar, ogórka konserwowego, pomidora i czerwoną cebulę. Z kolei pizza poza jadalnymi owadami mącznika młynarka o smaku pomidorów z ziołami składa się z: pikantnego sosu pomidorowego, mozzarelli, suszonych pomidorów, kukurydzy, oliwek, bazylii oraz chili grysu. Pizza i burger z owadami kosztują 39 zł.

O tym, jak wygląda pierwsza pizza i burger z owadami w Polsce, przekonacie się w social mediach 7 Street. Marka zaznacza, że owady dostarczane są uprażone, a po każdej wydanej pizzy stanowisko pracy jest sprzątane.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Po co sprzedawać burgera i pizzę z owadami?

Jak w rozmowie z horecanet.pl tłumaczył Łukasz Błażejewski, zdecydował się na wprowadzenie owadów do menu 7 Street, bo w Tajlandii larwy są dostępne od dawna i cieszą się zainteresowaniem mieszkańców oraz turystów. Oczywiście niestety pod postami i TikTokami marki już można znaleźć negatywne komentarze.

Wydaje mi się jednak, że na szczególną uwagę zasługuje opis pod postem z pizzą z larwami na Facebooku. Marka w dość zabawny sposób odpowiada tam na powtarzające się wątpliwości hejterów i zaznacza m.in., że Rafał Trzaskowski nie zmusił jej do wprowadzenia owadów do menu

"Potwierdzamy, że z Unii Europejskiej nie otrzymaliśmy w piątek przelewu za promowanie jadalnych owadów, potwierdzamy też, że Prezydent Rafał Trzaskowski nie zmusił nas do wprowadzania ich do menu, potwierdzamy też, że robaki nie pochodzą z fermy robaków firmy HiProMine, która otrzymała w tym roku 14,4 mln PLN dofinansowania od Ministerstwa Rozwoju i Technologii, potwierdzamy również, że nasza oferta, nie ma nic wspólnego z polityką" - czytamy we wpisie 7 Street.

Oczywiście pizzę i burgera z larwami mącznika może zamówić każdy, ale warto zaznaczyć, że nikt nikogo nie zmusza do próbowania tych dań. Przypominam tylko, że owady nie są niczym nowym w naszym menu i pewnie nie raz nieświadomie go zjedliście np. w żelkach czy jogurtach pod postacią barwnika E120.

trwa ładowanie posta...

Źródło: horecanet.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Dzieci w przedszkolu mogły spróbować jadalnych robaków. Co na to rodzice?