jedzenie
McDonald's z nowymi kuponami okazYEAH. Jest jeden haczyk
Czekolada ze świerszczami od popularnej marki

Czekolada ze świerszczami. Popularna marka stawia na żywność z robaków?

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Ritter Sport
Anna RusakAnna Rusak,17.02.2023 12:30

Znana niemiecka marka czekolad Ritter Sport na Instagramie zaprezentowała nowy, innowacyjny produkt. "Ganze Grille" to czekolada z chrupiącymi nogami świerszcza. Czy można ją gdzieś kupić?

Gdy Czekoladziarnia z Wrocławia w styczniu wprowadziła do swojego menu czekoladę z bitą śmietaną udekorowaną larwami mącznika, wylała się na nią fala hejtu. Właścicielka w rozmowie z Vibez.pl obawiała się nawet podania swoich danych, bo liczba pogróżek sprawiła, że zaczęła bać się o życie swoje i swojej rodziny.

Trend na dodawanie robaków do żywności podchwyciła znana niemiecka marka czekolad Ritter Sport. Na oficjalnym Instagramie firmy pojawiło się zdjęcie czekolady ze świerszczami. Czy można je gdzieś kupić?

Czekolada ze świerszczami do Ritter Sport

W styczniu Komisja Europejska zezwoliła na wprowadzenie do sprzedaży krajów członkowskich Unii Europejskiej produktów, które zawierają mąkę wyprodukowaną ze świerszcza domowego. Oznacza to, że od teraz na półkach w sklepie można znaleźć produkty spożywcze z robaków.

Pomysł podchwyciła nie tylko Czekoladziarnia z Polski, ale i niemiecki producent czekolady. Ritter Sport pod koniec stycznia na Instagramie opublikował zdjęcie nowego, zielonego produktu z serii "Protein Edition". "Ganze Grille" to czekolada z chrupiącymi nogami świerszcza.

"Świerszcze w jedzeniu? Od dziś to dozwolone! Od dawna jesteśmy gotowi - wy też?" - można było przeczytać w poście na Instagramie Ritter Sport.

trwa ładowanie posta...

Gdzie kupić czekoladę ze świerszczami?

Oczywiście pod postem Ritter Sport znalazło się sporo negatywnych komentarzy. Jeden z użytkowników stwierdził, że to najlepszy czas, by przestać jeść czekoladę od Ritter Sport. Inny zapowiedział, że już nie kupi produktów marki. Na szczęście pojawiły się również głosy ludzi zainteresowanych spróbowaniem czekolady ze świerszczami.

Niestety, okazało się, że Ritter Sport jedynie żartował, a w ofercie marki wcale nie pojawi się czekolada z nogami świerszcza. Wszystko się wydało, gdy użytkownicy dopytywali, kiedy nowy produkt wejdzie do sprzedaży. Marka odpisała, że to się nigdy nie stanie. Inicjatywa była jedynie prowokacyjną reklamą.

Jeśli jednak wciąż jesteście zainteresowani czekoladą z robakami, to mam dla was dobre wieści. Są już producenci, którzy wprowadzili takie słodycze na rynek. W tekście o mące ze świerszczy dzieliliśmy się adresami sklepów, w których można kupić chociażby czekoladę z mącznikami, malinami i imbirem. Jeśli wolicie jednak coś słonego, to może skusicie się na chipsy z ciecierzycy z białkiem świerszcza?

trwa ładowanie posta...

Źródło: Instagram, Polsat News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 13
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Burgery i pizza z owadami w Polsce. "Trzaskowski nas nie zmuszał"