Mięso z psów w sprzedaży

Sprzedają mięso z psów. Jest ekologiczne i smaczne

Źródło zdjęć: © canva, elwooddogmeat
Anna RusakAnna Rusak,01.07.2023 10:30

Firma postanowiła sprzedawać ekologiczne mięso z psa. Wszystkim oburzonym przekazuje, że ich produkt jest hodowany w etyczny i zrównoważony sposób, a zwierzęta spędzają mało czasu w zamknięciu. Można nawet wybrać rasę psa, której mięso chcielibyśmy zjeść.

Wyobraźcie sobie, że na waszym talerzu ląduje piękny, pyszny stek. Z pewnością ucieszyłby on wszystkich mięsożerców, którzy przy okazji pojawienia się raportu organizacji C40 Cities, do którego należy Warszawa, głosili koniec kotletów schabowych na naszych talerzach. Zakładał on ograniczenie spożycia mięsa i nabiału.

W każdym razie mięso, które ląduje na waszym talerzu jest organicznie, podchodzi z wolnego wybiegu i zostało humanitarnie ubite. Problem polega tylko na tym, że to mięso z psa. Na sprzedawanie go zdecydowała się firma Elwood's Organic Dog Meat.

Ekologiczne mięso z psa

Ze strony marki dowiadujemy się, że jest prowadzona od ponad dwóch pokoleń i oferuje najlepsze mięso z psów hodowanych w zrównoważony sposób. Elwood's Organic Dog Meat zaznacza, że ich zwierzęta nie otrzymują antybiotyków, są karmione ekologiczną karmą i nie spędzają zbyt dużo czasu w zamknięciu.

Do tego zwierzęta są zabijane w humanitarny sposób. Wszystkim, których oburza sprzedawanie mięsa z psów, Elwood's Organic Dog Meat chce przekazać, że ich jedzenie to osobisty wybór, zwierzęta nie odczuwają bólu, a mięso z psów jest wartościowe i odżywcze. Na stronie możemy nawet wybrać rasę, którą najbardziej chlelibyśmy zjeść.

"Szczenięta i psy są dostępne w kawałkach, ćwiartkach, połówkach lub jako całe zwierzęta. Kości rosołowe są dostępne w ograniczonym zakresie. Prosimy o kontakt w sprawie informacji o dostępności konkretnej rasy" - czytamy na stronie.

trwa ładowanie posta...

Po co sprzedawać mięso z psów?

Jesteście już zniesmaczeni? Zastanawiacie się, kto może być na tyle okrutny, by sprzedawać mięso z psów? Przypomnijcie sobie mięso z kota od "Kociego smakosza". Hodowanie tzw. domowych zwierząt staje się coraz popularniejsze.

Tylko że oczywiście nie możecie kupić takiego mięsa. Tak samo jak w przypadku tej polskiej marki, Elwood's Organic Dog Meat zostało założone po to, by pokazać mięsożercom, że ich podejście do jedzenie jest zakłamane. Hasła "organiczne", "hodowane na wolnym wybiegu" czy "bez antybiotyków" nie oburzałyby, gdyby dotyczyły mięsa z krów czy kurczaków.

trwa ładowanie posta...

Strona nie sprzedaje więc mięsa z psów, a chce wpłynąć na nasze postrzeganie mięsa i podejście do jedzenia. Na stronie, gdy przebrniemy przez reklamę mięsa z psów, dotrzemy do wyjaśnień, z których dowiemy się, że większość spożywanych przez nas zwierząt pod względem inteligencji czy wrażliwości nie różni się od psów.

"Dlaczego masz inny stosunek do psów i świń, czyli zwierząt, które są od nich mądrzejsze? (Jeśli podczas czytania tego odczuwasz dyskomfort lub szukasz wymówek - to zupełnie normalne. Większość ludzi w ogóle nie chce o tym myśleć.) Prawda jest taka, że ​​większość zwierząt, które spożywasz, jest jak psy" - czytamy na stronie.

Co więcej, nikt w Elwood's Organic Dog Meat nie mówi, że mamy teraz całkowicie porzucić jedzenie mięsa. Zgadzają się z większością działaczy - chodzi po prostu o jego ograniczenie. Sprawiłoby to nie tylko, że zwierzęta hodowlane miałyby lepsze życie, ale znacząco wpłynęłoby na ograniczenie CO2.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Elwood's Organic Dog Meat

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
mikro,zgłoś
to naprawde przesada!!!
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Jeszcz chwilkę a wszystko przegrają .
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
ciężkodup,zgłoś
Doskonale. Czekamy na ofertę mięsa z człowieków. Z wyborem rasy
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5