Aborcja

Belgia pomoże Polkom dokonywać bezpiecznej aborcji i wesprze je finansowo

Źródło zdjęć: © Aborcyjny Dream Team, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,29.09.2021 12:15

Na szczęście nawet wtedy, gdy nasze państwo nas nie wspiera, możemy liczyć na pomoc innych, bardziej świadomych krajów. Belgia otwiera dla nas nie tylko swoje granice, ale i zapewnia wsparcie finansowe dla wszystkich osób, które chcą dokonać bezpiecznej aborcji

Wczoraj wypadał Światowy Dzień Bezpiecznej Aborcji i wyjątkowo spłynęły do nas naprawdę dobre wieści! Beligijski rząd zdeklarował, że finansowo wesprze osoby z naszego kraju, które będą chciały poddać się aborcji.

Oczywiście do zabiegu nie dojdzie w Polsce. Przypominam, że jesienią zeszłego roku Trybunał Konstytucyjny umożliwił dokonywanie legalnej aborcji, w przypadkach, kiedy wiadomo, że dziecko urodzi się martwe lub nieuleczalnie chore. Wynikiem tej sytuacji były nie tylko protesty Strajku Kobiet, ale też na szczęście liczne wsparcie płynące z różnych krajów.

Nie będziecie szły same z pustymi portfelami

Do tej pory jedynie Dania zadeklarowała, że udzieli nam takiego finansowego wsparcia. Każdego roku chce przeznaczać 3 miliony złotych na pomoc w przeprowadzeniu aborcji mieszkankom naszego kraju. Z podobnym gestem właśnie wyszła Belgia.

trwa ładowanie posta...

Belgowie chcą przekazać nam nawet 10 000 euro. Będzie się to odbywało za pośrednictwem Aborcji Bez Granic, czyli inicjatywy, pomagającej i wspierającej osoby, które chcą dokonać legalnej i bezpiecznej aborcji. Oferują nie tylko pomoc w przerwaniu ciąży np. za pomocą pigułek, ale pomagają też w organizowaniu wyjazdów na zabiegi za granicą.

Na szczęście rząd belgijski nie uważa, że legalna aborcja jest jakąś "fanaberią". W swoim komunikacie podkreślili, że opieka aborcyjna jest kwestią ochrony zdrowia, a nasze państwo nie chroni swoich obywatelek.

trwa ładowanie posta...

“Dostęp do aborcji jest podstawowym prawem, które musi zapewnić każde demokratyczne państwo. Pozwala kobietom decydować o własnym ciele, chronić swoje zdrowie i nie być zmuszaną do rezygnowania z życiowych szans. Gdy państwo nie chroni swoich obywateli i obywatelek, społeczeństwo obywatelskie musi wkroczyć. Ponieważ polski rząd milcząco akceptuje, że Polki wyjeżdżają za granicę, aby uzyskać dostęp do usług, do których powinny mieć prawo w swoim kraju, dostęp do aborcji staje się jeszcze bardziej kwestią finansową".

Ten gest jest nam niewątpliwie bardzo potrzebny i ogromnie pocieszający. Dobrze, że możemy liczyć na naszych zagranicznych sojuszników i sojuszniczki. Gdybyście potrzebowali dowiedzieć się czegoś więcej, to koniecznie odwiedźcie profil Aborcji Bez Granic i Aborcyjnego Dream Teamu. To miejsca, w którym możecie się poczuć naprawdę bezpiecznie. Przypominam, że ta pierwsza pomogła już ponad 17 tysiącom osób.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 12
  • emoji złość - liczba głosów: 30
  • emoji kupka - liczba głosów: 34