Artysta "wybielił" Arielkę. Biolożka: "Gdy syreny istniały, nie byłyby białe"
Aroelka z najnowszego filmu "Mała Syrenka" jest czarnoskóra. Rasistowscy entuzjaści nowych technologii postanowili ją więc wybielić. Głos w sprawie zabrała naukowczyni, która miażdży zarzuty rasistów.
W nową Ariel w najnowszym filmie "Mała Syrenka" wcieliła się czarnoskóra aktorka - Halle Bailey. To się nie spodobało niektórym, bowiem "jak to, hurr durr". Chodzi o to, że w animowanym pierwowzorze z 1988 roku Arielka była biała. I tej zmiany rasiści nie mogą znieść.
Nowa "Mała Syrenka" wybielona przez SI
Jako że nowy trailer nie spodobał się rasistom, to pewne osoby postanowiły "coś z tym zrobić!". Zawieszony już (oho) użytkownik Twittera @TenGazillioinIQ "naprawił" ostatni zwiastun "Małej Syrenki". Użył sztucznej inteligencji, aby wybielić Ariel.
Głupie to, że kolor skóry fikcyjnej syrenki stwarza tak ogromny problem. Oczywiście rozwój technologii, która pozwala na stworzenie takiej przeróbki, jest wręcz przerażający. Bo oto bezproblemowo, z odpowiednimi środkami, można podmienić twarz każdego.
Biolożka morska wyjaśnia, że czarnoskóra "Mała Syrenka" ma sporo sensu
Według Karen Osborn, biolożki morskiej i kuratorki National Museum of Natural History, faktycznie obsadzenie 22-letniej Halle Bailey w roli głównej w filmie ma odzwierciedlenie w nauce.
Tak, używamy nauki (!) do uzasadnienia koloru skóry (!!) fikcyjnej syrenki (!!!) w filmie dla dzieci (!!!!).
- W miarę przemieszczania się w wodzie, gdy nurkujesz coraz głębiej, tuż przy powierzchni wiele rzeczy wydaje się niebieskich, ponieważ z perspektywy drapieżników, które są na dole i patrzą w górę, obiekty łączą się z niebem za tobą. A potem masz kilka lustrzanych zwierząt, które po prostu odbijają to, co jest wokół nich i to jest dobry kamuflaż w płytkiej wodzie - wyjaśniła w wywiadzie dla portalu Buzzfeed.
I tłumaczy dalej: - Gdy schodzisz głębiej widzisz zwierzęta, które są pigmentowane lub głęboko czerwone, ponieważ w głębi morskiej prawie nie ma czerwonego światła, więc bycie czerwonym staje się byciem czarnym. Następnie widzisz wiele brązowych ryb, wiele czarnych ryb i wiele ultra-czarnych ryb - wyjaśnia biolożka morska.
W skrócie: ciemniejszy kolor w głębinach pozwala rybom przetrwać. I jest to forma kamuflażu. Tadam, oto dlaczego taka "głębinowa" syrenka mogłaby być czarnoskóra. Co więcej, małe szanse, że gdyby syreny naprawdę istniały, byłyby białe.
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"