Syrening - sport, dzięki któremu każdy może zostać syrenką

"Mam w sobie moc niezwykłą". I ty możesz zostać syrenką!

Źródło zdjęć: © Disney XD / "H2O wystarczy kropla"
Maja Kozłowska,
11.04.2023 14:45

Syrening to sport ekstremalny, który zdobył popularność również w Polsce. Teraz każdy może dołączyć do ekipy "H20 wystarczy kropla".

Syrening (z ang. mermaiding) to dziedzina sportu, która obok kitesurfingu, windsurfingu, scuba divingu czy stand up paddlingu (wiosłowania na stojąco) zdobywa w Polsce coraz większą popularność.

Mermaiding polega na pływaniu w kostiumie syreny. Jest nie tylko rozwojowym zajęciem sportowym, ale również spełnia marzenia o posiadaniu płetwy. Kto za czasów popularności "H2O wystarczy kropla" nie pragnął, by tak jak Rikki, EmmaCleo zostać prawdziwą syrenką?

Syrening wywodzi się z Filipin, ale specjalistyczne kursy i zajęcia odbywają się obecnie na całym świecie - w USA, w krajach Europy, w tym również w Polsce.

Syrening - już wiem, co będę dzisiaj robić!

Pierwsza Akademia Syren w Polsce powstała w Warszawie w 2018 r. a jej absolwentami jest już ponad czterysta syren i trytonów. Syrening powszechnie uważany jest za wymagający sport. Przypomina nieco styl motylkowy, lecz z wykorzystaniem ogona.

Paradoksalnie posiadanie płetwy jest najlepszą (dającą najwięcej radości) i zarazem najtrudniejszą częścią całego przedsięwzięcia. Ogon angażuje właściwie każdą część ciała. Zmuszenie do wysiłku ramion, barków i pośladków sprawia, że sport uznawany jest za bardzo wymagający.

Kursy mermaidingu odbywają się zarówno dla dzieci i dorosłych. Nie ma ograniczeń - każdy może poczuć się jak w bajce Disneya.

trwa ładowanie posta...

"H2O, pomóżcie mi. Ja nawet nie mogę być syreną"

Osobiście mam szczerą nadzieję, że dziewczynka z kultowego filmiku "Jak zostać syreną" słyszała już o kursach syreningu i że udało jej się spełnić dziecięce marzenie. Trzymamy redakcyjne kciuki!

Jak zostać syreną? H2O [reupload]

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 17
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Lenna$$$,zgłoś
Te syreny mają sztuczne ogony jak coś które się robi ok.6 miesięcy ta wyspa mało nazywa się naprawdę wyspa grawer Island. :)
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się