Disney+ rezygnuje ze współdzielenia kont

Koniec współdzielenia kont na Disney+. Wiemy, od kiedy

Źródło zdjęć: © X - Disney+ / X
Natalia Witulska,
06.04.2024 13:00

Właściciele Disney+ postanowili pójść w ślady Netfliksa. Wiadomo, od kiedy niemożliwe będzie współdzielenie kont na platformie z filmami, serialami orz bajkami. Użytkownicy bez wątpienia nie będą z tego zadowoleni.

Disney+ to amerykańska platforma streamingowa na życzenie. Podlega pod Direct-to-Consumer, jednostkę zależną The Walt Disney Company. Serwis zajmuje się głównie dystrybucją seriali, filmów oraz animacji wyprodukowanych przez Walt Disney Studios i Walt Disney Television, a także dostarcza treści marek należących do firmy Marvel, National Geographic, Pixar i Star Wars.

Na Disney+ można znaleźć również produkcje stworzone na zamówienie serwisu, które dostępne są tylko tam. Platforma zadebiutowała 12 listopada 2019 r. Pierwszymi krajami, w których można było z nich korzystać były Stany Zjednoczone, Kanada oraz Holandia. Pierwszego dnia platforma zanotowała ponad 10 milionów subskrybentów. W Polsce został uruchomiony 14 czerwca 2022 r.

Disney+ kończy ze współdzieleniem kont

Disney+ spodobał się użytkownikom nie tylko dzięki dostępnej ofercie. Subskrybentom przypadło do gustu to, że istniała możliwość współdzielenia kont. Oznaczało to mniejsze koszty za oglądanie filmów i seriali. Niestety, właściciele serwisu nie mają dobrych informacji. Już niedługo użytkownicy platformy nie będą mogli korzystać z Disney+ przy użyciu jednego maila.

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Jak informuje geekweek.interia.pl, Bob Iger, CEO Disney+, w trakcie jednego z wywiadów przekazał, że platforma zacznie uniemożliwiać współdzielenie kont z innymi użytkownikami już za kilka tygodni. Nastąpi to na początku czerwca. Można się domyślać, że zakaz nie obejmie Polski w pierwszych dniach, jednak jest to jedynie kwestią czasu.

Z informacji przekazanych przez Igera wynika, że Disney+ planuje szybko zakazać udostępniania loginów oraz haseł też na innych rynkach. Globalnie ma to nastąpić we wrześniu 2024 r. Disney+ chce wprowadzić zasady oraz rozwiązania podobne do tych, które są dostępne na Netfliksie. Jest to możliwość dodania do subskrypcji dodatkowego członka spoza gospodarstwa domowego. Nie wiadomo na razie, jaki będzie to koszt.

Źródło: geekweek.interia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2