Uzależnił się od smartfona. Straszne, co stało się z jego głową
Przykład młodego mężczyzny z Japonii jest przestrogą dla ludzi, którzy nadużywają smartfona. Nałóg doprowadził do uszkodzenia kręgosłupa w sposób, jaki jest rzadko spotykany w medycynie.
Pewien 25-latek z Japonii uzależnił się od smartfona. Wykorzystywał urządzenie głównie do grania w gry mobilne. Większość czasu spędzał z głową pochyloną do przodu, co doprowadziło do niepokojących objawów. Mężczyzna skarżył się na silny ból szyi. Nie poszedł jednak od razu do lekarza, tylko czekał z problemem aż sześć miesięcy.
Podobne
- ChatGPT zamiast lekarza? Ekspert o nowym trendzie wśród Polaków [WYWIAD]
- Smartfon Coca-Cola trafi do sprzedaży. Co już o nim wiemy?
- Uczniowie trafili do szpitala. Powodem wyzwanie z TikToka
- Co się dzieje z Książulem? Długo nie chciał ujawnić problemu
- Plaga insulinooporności? Na TikToku jest szalenie popularna
Szyja mężczyzny osłabła do takiego stopnia, że nieszczęśnik nie potrafił samodzielnie unieść głowy. Zaczęły się trudności z przełykaniem, a w efekcie waga Japończyka drastycznie spadła. Wystąpiło drętwienie i osłabienie lewej ręki.
Skutki zespołu opadającej głowy
Diagnoza wykazała porażające zmiany w organizmie pacjenta. Mężczyzna miał szyję zgiętą pod kątem 90 stopni. Badania wykazała liczne deformacje, przemieszczenia kręgów szyjnych i blizny powstałe w wyniku przewlekłego przeciążenia. Lekarze nie mieli wątpliwości, że 25-latek cierpi na zespół opadającej głowy.
Zespół opadającej głowy to poważne schorzenie, które wymaga szybkiej diagnozy i leczenia. Charakteryzuje się przede wszystkim trudnościami w utrzymaniu głowy w pionowej pozycji. Pacjenci często skarżą się na ból i osłabienie mięśni szyi, co prowadzi do opadania głowy do przodu. Leczenie zależy od przyczyny i może obejmować terapię farmakologiczną, fizjoterapię oraz, w niektórych przypadkach, interwencje chirurgiczne.
Japończyk nie mógł podnieść głowy
Lekarze zalecili 25-latkowi noszenie kołnierza ortopedycznego, ale nie przyniosło to poprawy. Mężczyzna trafił na stół operacyjny. Chirurdzy podczas zabiegu usunęli zdeformowane fragmenty kręgów, a następnie ustabilizowali szyję za pomocą śrub i prętów. Po sześciu miesiącach od operacji pacjent odzyskał zdolność unoszenia głowy i utrzymywania prawidłowej postawy.
Skąd wynikały problemy 25-latka? Jako nastolatek padł ofiarą prześladowania w szkole. Sytuacja straumatyzowała go tak bardzo, że wycofał się z życia towarzyskiego i zaczął się izolować w domu. Formą ucieczki były dla niego gry mobilne, którym poświęcał cały swój czas.
Źródło: Daily Mail
Popularne
- Lalka Anabelle wyruszyła w upiorne tour. Warrenowie ostrzegali, żeby jej nie ruszać
- Herbaty Ekipy na półkach sklepowych. Dwie znane influencerki
- Justyna Steczkowska promuje okultyzm? Najjjka wszczyna alarm
- Kupił buty Balenciagi za 11 tys. zł. "Dla mnie to jest dzieło sztuki"
- "Bambiszonki" dropnęły do sklepów. Ile kosztują chrupki bambi?
- Angelika Mucha zawiodła fanów? Powodem jest ta współpraca
- "Umrze mi pies". Kierowca błagał o pomoc Ostatnie Pokolenie
- Aqua park z kontrowersyjną zasadą. Kobiety podczas okresu nie mają wstępu?
- Strzały padły nagle. Influencerka niczego się nie spodziewała