Mailowa wpadka Pentagonu. Zrobili prezent Rosji
Kontrowersyjna wpadka Pentagonu trwała kilka lat. Okazało się, że maile z poufnymi informacjami trafiały na skrzynki mailowe państwa zaprzyjaźnionego z Rosją.
Miliony maili amerykańskich żołnierzy oraz agentów służb specjalnych trafiły na malijskie serwery z powodu prostego błędu w adresie mailowym. Wszystko przez błędy w adresach domen.
Podobne
Pentagon wysyłam maile do Mali
Prosty błąd sprawił, że amerykańskie służby specjalne dzieliły się tajnymi informacjami z państwem, które oficjalnie wspiera Rosję oraz wojnę w Ukrainie. Wysyłający maila zamiast końcówki ".mil", kierującej pocztę do amerykańskiego resortu obrony, wpisywali ".ml", co jest identyfikatorem Mali.
Jak donosi radiozet.pl, problem ten wykrył holenderski przedsiębiorca Johannes Zuurbier zarządzający na mocy kontraktu serwerami, na które trafia korespondencja kierowana do Mali. Okazało się, że od stycznia przechwytywał on źle zaadresowane maile i starał się przekonać władze USA, że muszą potraktować ten problem poważnie.
Niektóre ze źle wysłanych maili zawierają poufne informacje dotyczące amerykańskiego personelu wojskowego, podwykonawców Pentagonu, rodzin żołnierzy, załóg okrętów wojennych, personelu baz wojskowych, map instalacji wojskowych czy też tras podróży wysokiej rangi dowódców lub urzędników. Władze USA uzyskają do nich dostęp w momencie, w którym wygaśnie 10-letni kontrakt Zuurbiera na zarządzanie malijskimi serwerami.
Źródło: radiozet.pl
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos