UFO w Kongresie

UFO istnieje? Kongres odkrywa tajemnice Pentagonu i streamuje na YouTube

Źródło zdjęć: © Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.05.2022 16:30

W amerykańskim Kongresie odbyło się po raz pierwszy od ponad pół wieku publiczne przesłuchanie na temat UFO. Przedstawiciele Pentagonu odpowiadali na pytania kongresmenów dotyczące niezidentyfikowanych obiektów latających. Niestety, na przesłuchaniu zabrakło reprezentacji pozaziemskiej cywilizacji.

Czym jest UFO? Na to pytanie, które od wielu lat rozpala wyobraźnię ludzkości, wciąż nie poznaliśmy odpowiedzi. Doniesienia o rzekomych spotkaniach z przybyszami z innych planet są fascynujące, ale brakuje wiarygodnych badań, które potwierdziłyby, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Nadzieją dla miłośników tajemnic jest amerykański Kongres, który na poważnie zajął się tematem UFO.

Właściwie to powinniśmy mówić UAP (ang. unidentified aerial phenomena), bo tak obecnie fachowo określa się niezidentyfikowane zjawiska lotnicze, popularnie nazywane UFO. Kongres USA zajął się tematem i zorganizował przesłuchanie z udziałem przedstawicieli Pentagonu. Wydarzenie podzielono na część publiczną i niejawną. Zapis z otwartego przesłuchania można obejrzeć na YouTube.

Open C3 Subcommittee Hearing on Unidentified Aerial Phenomena

UFO istnieje? Kongres chce wiedzieć

Czego dowiedzieliśmy się z przesłuchania przedstawicieli Pentagonu? Zabrakło jasnej deklaracji, czym UFO tak naprawdę jest, bo sam fakt występowania niewyjaśnionych zjawisk powietrznych jest niepodważalny. W wojskowej bazie znajduje się około 400 raportów dotyczących obserwacji UAP, ale ich natura w większości przypadków pozostaje niewyjaśniona. Statek obcych? Chińska supertajna broń? Wiadomo, że coś lata, ale nie wiadomo, co to jest.

Andre Carson, który jest demokratycznym szefem komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, podchodzi do sprawy niewyjaśnionych zjawisk powietrznych niezwykle poważnie.

Niezidentyfikowane zjawiska powietrzne stanowią potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. I tak też należy je traktować. (...) Są niewyjaśnione, to prawda. Ale są prawdziwe. Należy je zbadać. A wszelkie zagrożenia, jakie ze sobą niosą, muszą zostać zminimalizowane.

- Andre Carson

Ronald Moultrie z Pentagonu powiedział, że dzięki "rygorystycznej" analizie można zidentyfikować większość - ale nie wszystkie - UAP. - Każdy obiekt, który zarejestrujemy, można prawdopodobnie wyizolować, scharakteryzować, zidentyfikować i, jeśli to niezbędne, złagodzić skutki jego działań.

trwa ładowanie posta...

Niektóre incydenty z udziałem UFO są dla urzędników kompletną zagadką. W 2004 roku wojskowi piloci operujący z lotniskowca na Pacyfiku natknęli się na obiekt, który wydawał się schodzić w dół przez dziesiątki tysięcy stóp, a następnie zatrzymał się i zawisł.

Przedstawiciele Pentagonu zaprezentowali odtajnione fotografie i nagrania, w tym obiektu latającego bez konkretnego wyjaśnienia. Na jednym z filmów widać było niewielki obiekt, który przemknął obok pilota wojskowego. Inne nagranie ukazywało świecące trójkątne obiekty.

trwa ładowanie posta...

Scott Bray z wywiadu marynarki wojennej rozważył kwestię tego, czy UAP są gośćmi z innych planet. Amerykanin stwierdził, że nigdy nie udało się potwierdzić lub zaprzeczyć tej hipotezie, ponieważ nie odnaleziono szczątków organicznych lub nieorganicznych UFO. Nigdy nie podjęto prób skomunikowania się z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Przesłuchanie w Kongresie może być lekkim rozczarowaniem, bo zamiast odpowiedzi, dostaliśmy jeszcze więcej pytań. Bardzo ciekawe, o czym urzędnicy Pentagonu opowiadali za zamkniętymi drzwiami? Mamy nadzieję, że treść tajnych rozmów w nieodległej przyszłości ujrzy światło dzienne.

trwa ładowanie posta...

UFO Hearing Leaves Congress With More Questions Than Answers

Temat UFO wrócił do Kongresu po ponad pół wieku

Ostatnie publiczne przesłuchanie w Kongresie na temat UFO odbyło się w 1966 roku. Jeden z ówczesnych kongresmenów (i przyszły prezydent) Gerald Ford zwołał kilka posiedzeń, aby omówić sprawę UFO po tym, gdy w Michigan ponad 40 osób miało mieć kontakt z tajemniczymi obiektami.

Siły Powietrzne USA w 1969 roku przeprowadziły dochodzenie w sprawie UFO. Śledztwo, zwane Projektem Błękitna Księga, zakończyło się oceną, że obiekty latające nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA, bo nie potwierdzono ich istnienia.

Jak myślicie - czy ONI istnieją?

The X-Files: I Want To Believe Soundtrack

Źródła: rmf24.pl/bbc.com/wirtualnemedia.pl/rp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0