Greta Thunberg i zabrany mikrofon

Zszokowana Greta Thunberg. Odebrano jej mikrofon

Źródło zdjęć: © Instagram - Greta Thunberg / Instagram
Natalia Witulska,
13.11.2023 10:30

Takiego zachowania bez wątpienia nie spodziewała się aktywistka Greta Thunberg. Młodej działaczce wyrwano mikrofon podczas protestu w Amsterdamie.

Protest klimatyczny zorganizowany w niedzielę 12 listopada w Amsterdamie nie poszedł po myśli Grety Thunberg. Przemówienie aktywistki niespodziewanie przerwał mężczyzna, wyrywając jej mikrofon. Poinformował zebranych, że nie podoba mu się, co do powiedzenia ma młoda Szwedka.

Przerwane przemówienie Grety Thunberg

Greta Thunberg nie może mówić o udanym proteście klimatycznym. Aktywistka podczas swojego przemówienia nawiązała do wydarzeń, które mają aktualnie miejsce w Strefie Gazy. Młoda Szwedka powiedziała, że "od rzeki do morza, Palestyna będzie wolna". Nie spodobało się to jednemu z uczestników wydarzenia, który bez namysłu podbiegł do Grety i wyrwał jej mikrofon.

Po odebraniu Grecie mikrofonu mężczyzna powiedział, że nie przyszedł na protest polityczny a klimatyczny. Podkreślił, że zorganizowane w Amsterdamie wydarzenie dotyczy dbania o planetę, a nie konfliktów między Izraelem a Palestyną.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Ochrona ściągnęła mężczyznę ze sceny, zabierając mu mikrofon. Po całym incydencie Greta Thunberg dołączyła do tłumu i skandowała już jedynie hasła związanie z klimatem oraz ochroną planety.

Źródło: bbc.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5