Greta Thunberg skazana

Greta Thunberg skazana. "Spełniam moralny obowiązek"

Źródło zdjęć: © Instagram - Greta Thunberg / Instagram
Natalia Witulska,
13.10.2023 10:15

Młoda aktywistka ze Szwecji usłyszała wyrok. Została skazana, ponieważ na jednym z protestów ignorowała polecenia policji.

Greta Thunberg to 20-letnia aktywistka klimatyczna ze Szwecji. Od wielu lat próbuje zwrócić oczy społeczeństwa na problemy, z jakimi musi mierzyć się świat. Regularnie bierze udział w protestach, przez co wielokrotnie mierzyła się z wymiarem sprawiedliwości. Inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w środę 11 października usłyszała wyrok skazujący.

Greta Thunberg skazana

W środę 11 października 20-letnia Greta Thunberg otrzymała karę grzywny. Wszystko przez jej zachowanie podczas strajku w porcie naftowym w Malmö. W lipcu 2023 r. aktywistka wraz z innymi działaczami zablokowała drogę pojazdom transportującym ropę. W trakcie protestu doszło do interwencji policji. Greta Thunberg nie chciała dobrowolnie oddać się w jej ręce, przez co została oskarżona.

Greta Thunberg przyznała się do ignorowania poleceń policji. Została ukarana karą grzywny w wysokości 4,5 tys. koron. Jest to równowartość 1765 zł. Dziewczyna podkreśliła natomiast, że nie żałuje swojego zachowania.

trwa ładowanie posta...

20-letnia aktywistka powiedziała, że nie będzie odwoływać się od wyroku sądu. Podkreśliła natomiast, że nie zmieni podejścia do walki o klimat. Zaznaczyła, że nadal będzie organizowała protesty, ponieważ jest to jej moralny obowiązek. Dziewczyna nie boi się konsekwencji z tym związanych.

Źródło: next.gazeta.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 52
  • emoji ogień - liczba głosów: 13
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 504
  • emoji smutek - liczba głosów: 22
  • emoji złość - liczba głosów: 24
  • emoji kupka - liczba głosów: 302
js23,zgłoś
To nieprawda, że jeździ samochodami i lata samolotami. Podobno leżała na podłodze samolotu jak leciała na protest do Londynu by było ekologicznie.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
jaki,zgłoś
myślę że wszystkie rozumy pozjadała....
Odpowiedz
8Zgadzam się0Nie zgadzam się
KO górom,zgłoś
Szwedzka terrorystka mająca w nosie klimat, dlaczego nie protestuje w krajach które najbardziej zanieczyszczają klimat , w Chinach , USA, Niemczech ? Za darmo nie protestuje jest sponsorowane przez osoby które wprowadzają różne zakazy i czerpią z tego milionowe zyski. Stop złodziejskiemu procederowi.
Odpowiedz
26Zgadzam się3Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 200
Komentarze (200)
Powrót