Jakub Hermanowicz "walczy" z Konfederacją

Zepsuł akcję Konfederacji. Był uzbrojony w środek czyszczący

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
16.01.2024 15:00

Jakub Hermanowicz to młody działacz społeczny i polityk Lewicy z Olsztyna. Mężczyzna pokrzyżował plany Konfederacji namawiającej do "POLEXITU".

Młodzieżówka Konfederacji w Olsztynie przeprowadziła akcję społeczną, polegającą na przyklejaniu na terenie miasta naklejek z antyunijnymi hasłami. Wlepy zachęcały do poparcia "POLEXITU", czyli odłączenia się od Unii Europejskiej. Protest przedstawicieli skrajnie prawicowej partii (Młodych Korony Polskiej - zgromadzeniu podlegającego partii Grzegorza Brauna) nie przypadł do gustu Jakubowi Hermanowiczowi - działaczowi społecznemu i politykowi Lewicy. Mężczyzna postanowił usunąć naklejki z przestrzeni publicznej.

Na kwadratowych wlepach widniała zacieniona mapa Polski, a obok przekreślona flaga Unii Europejskiej. Napis na górze głosił: "czas na POLEXIT". W prawym górnym rogu znajdowało się logo Młodych Korony Polskiej.

Jakub Hermanowicz sprząta po Konfederacji

Młody polityk poinformował na profilu na Facebooku, że oczyścił miasto z naklejek Konfederacji. Jego komunikat podkreślał, że zostały umieszczone na terenie Olsztyna nielegalnie oraz podkreślił niebezpieczeństwo szerzenia antyunijnej polityki.

Postanowiłem podjąć działanie i zmyć te naklejki z miejsc publicznych, na których zostały one umieszczone nielegalnie. Dlaczego? Ponieważ uważam, że nasze miasto, nasza wspólnota, nie powinny być miejscem dla treści antyunijnych, zwłaszcza kiedy są one szerzone w nielegalny sposób

- przekazał Jakub Hermanowicz.

Działacz Lewicy wspomniał także o otwartości na dialog - nie wykluczył dyskusji, jednak podkreślił, że nie może ona odbywać się w taki sposób. Na sam koniec dodał, że prosi o wskazówki, gdzie jeszcze znajdują się naklejki Młodych Korony Polskiej, ponieważ chętnie je posprząta.

"Unia Europejska to szansa na rozwój, współpracę i wzajemne zrozumienie. Handel czy możliwość podróży. Dlatego nie możemy pozwolić, aby nasze miasto stało się areną dla prorosyjskich i antypaństwowych działań. Chcę zaznaczyć, że nie chodzi mi o tłumienie różnorodności poglądów czy zamykanie się przed dialogiem. Wręcz przeciwnie - zależy mi na otwartej dyskusji i wspólnym budowaniu przyszłości. Porozmawiajmy o Unii, o tym, jaka powinna być, jakiej chcemy współcześnie" - napisał na Facebooku Jakub Hermanowicz.

trwa ładowanie posta...

Źródło: gazteaolsztynska.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Patriota,zgłoś
Czas na polexit z tego względu że niedługo nie będziemy mogli korzystać z samochodów spalinowych, latać samolotem, ogrzewać domów węglem i tak dalej. Kłamanie że nie będzie można podróżować można wsadzić między bajki, ponieważ to jest związane ze strefą Schengen w której jesteśmy niezależnie od UE. Nie chcę żyć w kraju, w którym Niemcy będą mówić naszemu rządowi jakie prawo ma tutaj stanowić i będzie zakazywać wszystkiego.
Odpowiedz
8Zgadzam się6Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)