Oświadczenie Yummers

Yummer’s wydała oświadczenie. Nie będzie już płatków Teamu X

Źródło zdjęć: © Yummers / Yummers
Konrad SiwikKonrad Siwik,16.10.2023 16:45

Po wybuchu afery Pandora Gate influencerzy wypromowani przez Stuu przestali być atrakcyjni dla marek. Tym razem od Teamu X i powiązanych z nim youtuberów odcina się firma Yummer’s.

Yummer’s to marka stworzona przez Daniela Ferreriego "Danny Ferreri", która specjalizuje się głównie w sprzedaży płatków śniadaniowych sygnowanych twarzami znanych influencerów. Wielokrotnie na kolorowych kartonach mogliśmy zobaczyć uczestników wypromowanego przez Stuu Teamu X.

"Yummer's jest spółką należącą do BF Group. Yummer's jest najbardziej innowacyjną marką w sektorze płatków śniadaniowych na świecie. Koncentrujemy się na partnerstwie z nowymi mediami, aby oferować najbardziej pożądane produkty na rynku. Amerykański styl z wysoką produkcją Made in Europe. Jakość i certyfikaty są podstawą naszej codziennej pracy" - czytamy na profilu marki na LinkedIn.
Danny Ferreri właścicielem Yummer's
Danny Ferreri właścicielem Yummer's (Instagram)

Yummer’s stawia krzyżyk na Team X

Skandal Pandora Gate przyczynił się do tego, że Biedronka, LidlRossmann wycofały ze swoich sklepów produkty sygnowane logo Team X. Teraz od influencerów kojarzonych z projektem Stuu odcina się również producent płatków śniadaniowych i innych słodkich przekąsek Yummer’s.

"W związku z ostatnio publikowanymi w sieci materiałami dot. Pandora Gate, oświadczamy, że jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek przemocy względem drugiego człowieka, niezależnie czy jest ona fizyczna, czy psychiczna" - przekazano w oświadczeniu marki.

"Jednocześnie informujemy, że nasza ostatnia kooperacja z Team X miała miejsce w 2021 r. i zakończyła się naturalnie z powodu wyczerpania dostępności naszych produktów. Chcielibyśmy podkreślić, że marka Yummer's obecnie nie utrzymuje żadnej współpracy ani z Team X, ani z Marcinem Dubielem czy Agatą Fak" - wskazuje firma.

Oświadczenie Yummer's
Oświadczenie Yummer's (Instagram)

Warto jednak zauważyć, że Danny Ferreri sam w przeszłości nagrywał filmy ze Stuu (i nie tylko), które dziś w obliczu poprawności politycznej można uznać za wyjątkowo niesmaczne, a niekiedy sztucznie przesłodzone podobnie jak płatki Yummer’s (na 100 g produktu przypada 26 g cukru). Ostatni film Danny’ego Ferreriego pojawił się na jego kanale 31 grudnia 2021 r.

NIETYPOWI LEKARZE | Danny Ferreri & Stuu

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 3