Wyciekły numery GOATS'ów

Wyciekły numery GOATS'ów. Padli ofiarą uciążliwego oszustwa

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
02.04.2024 10:15

Sylwester Wardęga opublikował szokującą relację na Instagramie. Youtuber żali się internautom, że ktoś ukradł numery członków GOATS. Influencer ostrzega przed spoofingiem. Jest zdenerwowany na śmieszków, którzy podszywają się pod jego znajomych. Czy uda im się odkryć, kto stoi za fejkowymi połączeniami?

Caller ID Spoofing to praktyka polegająca na manipulowaniu numerem dzwoniącego wyświetlanym na telefonie odbiorcy w trakcie połączenia. W praktyce oznacza to, że osoba wykonująca połączenie może fałszować numer telefonu, który wyświetla się na urządzeniu osoby odbierającej, aby sugerować, że połączenie pochodzi z innego źródła niż rzeczywiste.

Spoofing ID calling może być wykorzystywane w różnych celach, głównie oszustw telefonicznych. Ludzie podszywają się pod urzędy czy banki, aby uzyskać poufne informacje od ofiar. Inni dzwonią pod przykrywką bliskiego członka rodziny, aby wyłudzić od nas pieniądze. Niektóre osoby używają spoofingu w żartach. Należy jednak pamiętać, że takie zachowanie może nieść ze sobą masę niechcianych konsekwencji.

Spoofing ID calling jest stosunkowo prosty do wykonania. Wszystko dzięki dostępnym technologiom. Ważne, aby być świadomym jego istnienia i zachować ostrożność przy odbieraniu połączeń, szczególnie od nieznanych numerów.

Numery członków GOATS skradzione?

Sylwester Wardęga 1 kwietnia udostępnił szokującą relację. Prawdopodobnie z powodu prima aprilis ktoś postanowił zażartować z członków projektu GOATS. Leśny druid wraz z innymi youtuberami: Michałem Baronem "Boxdelem", Kacprem Błońskim, Wojciechem Golą i Piotrem Skowyrskim "Izakiem" założyli kanał na YouTube. Influencerzy tworzyli rozrywkowy kontent, który opierał się głównie na rywalizacji kobiet zapraszanych do odcinków. Boxdel 6 marca oficjalnie zrezygnował z uczestnictwa w projekcie.

Członkowie GOATS padli ofiarą spoofingu
Członkowie GOATS padli ofiarą spoofingu (Instagram)

Przeczytaj też o celebrycie, którego film rozbił bank z wyświetleniami.

Wardęga wyjawił, że ktoś wykradł numery telefonów GOATSów. Na instastory opublikował screeny z rozmów z youtuberami należącymi do projektu. Widać, że wszyscy są zaniepokojeni zaistniałą sytuacją. Dodatkowo udostępnił rozmowy ze śmieszkami, którzy np. żartują, że porwali jednego z influencerów.

Członkowie GOATS padli ofiarą spoofingu
Członkowie GOATS padli ofiarą spoofingu (Instagram)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marti Renti: "Freak fight to jest mocno szowinistyczny świat" | VibezTalk

Sylwester Wardęga ostrzega przed spoofingiem

Sylwester Wardęga postanowił nagłośnić całą sprawę. Youtuber ostrzega przed spoofingiem: "Jest coś takiego jak spoofing telefoniczny. Ktoś może podszyć się pod wasz numer np. zadzwonić do waszych znajomych i udawać, że to wy dzwonicie". Influencer nie ukrywa, że członkowie GOATS prawdopodobnie padli ofiarą tego oszustwa.

Członkowie GOATS padli ofiarą spoofingu
Członkowie GOATS padli ofiarą spoofingu (Instagram)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
qwe23,zgłoś
ale co to kogo obchodzi.... news chyba tylko po to żeby wzbudzić zainteresowanie, ja nawet nie wiem co to jest te całe GOATS... a wardege kojarze z filmy co przebrał psa za pajaka... gość chce zaistnieć co chwila w necie ale chyba mu nie beardzo wychodzi...
Odpowiedz
13Zgadzam się1Nie zgadzam się