lifestyle
Friz pokazał, jak wygląda jego pokój. Co takiego ukrywa?
Wyciekły numery telefonów influencerów, Wardęga ostrzega

Numery telefonów influencerów WYCIEKŁY. Co się stało z Wardęgą i innymi twórcami?

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.02.2022 11:17

Wardęga poinformował na Stories, że numery telefonów influencerów powyciekały do sieci - i oszuści od razu zaczęli wykorzystywać okazję. O co chodzi z tym spoofingiem?

Jak dowiedzieliśmy się ze Stories Sylwestra Wardęgi, ostatnio zaczęły wyciekać numery telefonów influencerów. Nie wiemy, ile wyciekło oraz kto stoi za wyciekiem - ale warto pamiętać o tym, gdy odbierzemy jakiś podejrzany numer.

Wardęga o wycieku numerów

Sylwester przekazał na swoich Stories, że ostatnio wyciekły numery telefonów influencerów:

Powiem wam, dużo się dzieje - wyciekły numery influencerów, ktoś po prostu je udostępnił, jakiś głupek. To się nazywa spoofing: czyli można się podszywać pod czyjś numer. Czyli na przykład ktoś teraz dzwoni po randomowych osobach i się podszywa pode mnie, bo się wyświetla wtedy mój numer.

I na przykład mówi "zabije cię ty taki owaki", no i są jaja jak cholera.

Inni youtuberzy mają tak samo, bo Martin Stankiewicz mi pisał, że też ktoś wydzwania do jakichś ludzi z jego numeru, niby się jakoś podszywa i też grozi śmiercią.

Stories Wardęgi: ktoś poszywał się pod Martina Stankiewicza
Stories Wardęgi: ktoś poszywał się pod Martina Stankiewicza (Instagram)
Stories Wardęgi: ktoś poszywał się pod Martina Stankiewicza
Stories Wardęgi: ktoś poszywał się pod Martina Stankiewicza (Instagram)

Na szczęście wiecie, jak ktoś taki żart uzna za prawdziwy, no to mogę pokazać bilingi, że to ja nie dzwoniłem, ale mimo wszystko jest to jakieś takie przypałowe. Ja zmienię numer bo i tak planowałem zmienić, bo jakiś idiota influencer... ja nie lubię, jak ktoś mój numer rozdaje.

3 dni temu dzwoniły do mnie jakieś 17-letnie chłopaczki, mówiące "Odpisz na Instagramie mój nick to Cukiereczek", a ja mówię "człowieku daj mi spokój akurat sobie w LoL-a grałem". Dziennikarze do mnie zaczęli dzwonić kilka dni temu, czyli to gdzieś wyciekło i tak dalej.

No zmienię sobie numer i będzie go miała tylko moja mama - opisał całą sprawę Wardęga.

WYCIEKŁY NUMERY INFLUENCERÓW - WARDĘGA KOMENTUJE

O co chodzi w tym spoofingu?

Najprościej mówiąc, jest to praktyka polegająca na fałszowaniu informacji o połączeniu przychodzącym na wyświetlaczu identyfikatora rozmówcy. Na ludzkie: ktoś może się podszyć pod numer, który zna. Czyli mogę się wyświetlać jako numer Wardęgi - i realnie da się z tym zrobić wszystko, co można przekazać za pomocą telefonu. Ot, w większości przypadków ludzie ograniczają się do włączenia syntezatora mowy i grożenia śmiercią.

Wszystko rozbija się o słabe zabezpieczenia sieci telefonicznej (w skrócie) i pomysłowości internautów. Ostatnio ataki spoofingowe są bardzo popularne. Jedną z pierwszych głośniejszych ofiar był prof. Matczak, który usłyszał od rządowego numeru, że jego syn nie żyje.

Uważajcie na siebie, bo taki atak może trafić na was w każdym momencie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 73
Komentarze (0)
arrow
Żenująca reklama u Martirenti. Policzek dla wszystkich kobiet