Wagnerowcy w Krakowie. Mieszkańcy zaniepokojeni naklejkami na słupach
Mieszkańcy Krakowa są poruszeni. W mieście, na słupach oraz murach, pojawiły się naklejki zachęcające do dołączenia do Grupy Wagnera. Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęła krakowska policja.
Naklejki zachęcające do dołączenia do Grupy Wagnera pojawiły się w Krakowie oraz Warszawie. Wraz z hasłem "We are here" na słupach oraz murach pojawia się także logo Wagnerowców oraz kod QR podpisany zaproszeniem "Join us", przenoszący do strony informacyjnej grupy. Jeden z użytkowników Twittera (X) twierdzi, że pod niektórymi naklejkami znalazły się żyletki, które mają zranić osoby chcące je usunąć.
Reakcja polskiego rządu na działania Grupy Wagnera była natychmiastowa
Wraz z pierwszymi doniesieniami o naklejkach Grupy Wagnera sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze, we współpracy z ABW zatrzymali dwóch Rosjan, którzy rozklejali wlepy oraz plakaty na terenie Warszawy oraz Krakowa. Obywatele Rosji otrzymali naklejki wraz z listą miejsc, w których mają je kolportować.
Aleksiej T. i Andriej G. rozkleili łącznie około 300 ulotek we wskazanych im miejscach na terenie Krakowa i Warszawy. Zgodnie z komunikatem ABW "swoje działania obaj podejrzani dokumentowali na bieżąco, fotografując miejsca oklejone materiałami propagandowymi. Na podstawie materiału fotograficznego otrzymywali wynagrodzenie od stronny rosyjskiej - w sumie za zlecone zadania mieli otrzymać nawet do 500 tys. rubli rosyjskich (ok. 20 tys. zł). Rosjanie, po wykonaniu zadań w Krakowie i Warszawie, planowali w dniu 12 sierpnia opuścić Polskę."
Grupa Wagnera prowadzi obecnie działania na granicy polsko-białoruskiej. Wcześniej Wagnerowcy byli uczestnikami agresji Rosji na Ukrainę.
W temacie społeczeństwo
- Polska staje do walki z kryzysem demograficznym. Czy "Rządowy Tinder" rozwiąże problem?
- Bolt Lokalnie już jest. Możesz zamówić przejazd z osobą płynnie mówiącą po polsku?
- We Wrocławiu pojawi się świąteczny tramwaj. Św. Mikołaj rozda grzecznym upominki
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
Popularne
- Co zapamiętamy z Vibez Creators Awards 2025? Najlepsze momenty gali
- Zasięgi to nie wszystko. Dziś influencerzy budują imperia
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
- Wersow, Andziaks czy Makówka? Oceniamy 1. tydzień vlogmasów
- Zatrzęsienie influencerów na Vibez Creators Awards. Zdjęcia z gali
- Patec atakuje ostatni szczyt z Krony Ziemi. Dlaczego Elbrus jest tak problematyczny?
- Influcenter przyciągnie tłumy? Nowy stacjonarny sklep Ekipy
- Bolt Lokalnie już jest. Możesz zamówić przejazd z osobą płynnie mówiącą po polsku?
- Zakpił z Muska i Zuckerberga? "Regular Animals" podzieliły świat sztuki





