Mężczyzna zabił psa, grozi mu więzienie

Uśmiercił psa. Teraz grozi mu więzienie

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
12.08.2023 16:00

Mężczyzna pozbawił życia psa. Uważał, że "chciał mu ulżyć". Teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swojego czynu.

Policjanci z Lwówka Śląskiego w woj. dolnośląskim zatrzymali we wtorek 8 sierpnia 53-letniego mężczyznę. Okazało się, że podejrzany odebrał życie psu. Tłumaczył się, że jedynie chciał ulżyć zwierzęciu w bólu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna zabił psa, grozi mu więzienie

Jak donosi portal polsatnews.pl, we wtorek 8 sierpnia do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która - spacerując w lesie - zauważyła psa powieszonego na gałęzi drzewa. 

Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia zorientowali się, że do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Od razu rozpoczęli poszukiwania odpowiedzialnego za wypadek człowieka.

Mężczyzna został zatrzymany
Mężczyzna został zatrzymany (Canva)

Sprawcą okazał się 53-letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski. Miał zauważyć leżącego na drodze, potrąconego wcześniej przez samochód psa. Zeznał, że zwierzę miało doznać bardzo poważnych obrażeń, przez które cierpiało.

Jak czytamy na polsatnews.pl, mężczyzna tłumaczył, że chciał ulżyć zwierzęciu i postanowił zakończyć jego życie, wieszając go na gałęzi w pobliskim lesie. 53-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut zabicia psa, do którego się przyznał.

O losie mieszkańca gminy Lwówek Śląski zdecyduje sąd. Według art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: polsatnews.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1