Tęcza ze skarpet w kościele

Ułożyli tęczę ze skarpet w kościele. Wyjątkowy cel akcji

Źródło zdjęć: © Instagram - teczanadkosciolem / Instagram
Natalia Witulska,
24.11.2023 16:30

Łącznie 1600 skarpet w różnych kolorach i rozmiarach znalazło się w kościele w Kamenz. Wszystko po to, aby pokazać wsparcie dla osób nieheteronormatywnych.

Do piątku 24 listopada w niemieckim Klosterkirche w Kamenz można podziwiać tęczę stworzoną z 1600 par skarpet. Ułożone w kształcie tęczy mają prezentować solidarność ze społecznością LGBT. Po zakończeniu wystawy zostaną sprzedane, a za zebrane pieniądze zostanie kupiony nowy dzwon pokojowy.

Tęczowe skarpetki w kościele

Jak czytamy na Instagramie @teczanadkosciolem, "pod hasłem 'skarpetki dla Dzwonów' osoby dziergające z całych Niemiec zrobił łącznie 1600 skarpetek w różnych kolorach i rozmiarach". Co ważne, nikogo nie razi oraz nie obraża widok tęczowych skarpet na ziemi w świątyni.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Wierni wiedzą, że zebrane pieniądze ze sprzedaży wydzierganych skarpetek zostaną wykorzystane na zakup nowego dzwonu pokojowego. Ma on być odlany z nowego brązu i poświęcony 19 maja 2025 r. Uroczysta msza święta to jeden z punktów kulminacyjnych obchodów 800-lecia miasta Kamenz.

Źródło: teczanadkosciolem

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Przykre, że chrześcijanie dali sobie wmówić, iż przekłamywanie normalności i promowanie wynaturzeń są dobre i zgodne z duchem Ewangelii. Osoby zagubione i chore należy wspierać i leczyć, a nie wmawiać im, jak to się teraz często dzieje, że są normalniejsze od normalnych.
Odpowiedz
3Zgadzam się4Nie zgadzam się