Najbardziej samotna owca uwolniona

Uwolnili najbardziej samotną owcę. Gehenna trwała za długo

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
06.11.2023 17:15

Pięciu szkockich farmerów ulżyło popularnej owcy z Wielkiej Brytanii. Zwierzę było uwięzione na klifie przez co najmniej dwa lata.

Przynajmniej dwa lata zwierzę z rodziny wołowatych spędziło uwięzione na żwirowej plaży u podnóża klifu na północy Szkocji. Zyskało nawet miano "najbardziej samotnej owcy Wielkiej Brytanii". Na szczęście dzięki pięciu farmerom odizolowane życie ssaka się skończyło.

Samotna owca uratowana

Jak donosi rmf24.pl, owcę po raz pierwszy zauważyła mieszkanka Brory Jill Turner podczas spływu kajakowego w 2021 r. W wywiadzie dla lokalnej gazety "The Northern Times" powiedziała, że założyła, że zwierzę samodzielnie wróci do domu i nie myślała więcej o tej sprawie. Ku jej przerażeniu, gdy wybrała się na spływ ponownie jakiś czas później, owca wciąż znajdowała się na klifie.

- Zameczała na nasz widok i podążyła za naszą grupą wzdłuż brzegu, skacząc ze skały na skałę, mecząc przez całą drogę. Była sama przez co najmniej dwa lata. Dla zwierzęcia stadnego musi to być tortura, a ona wydawała się zdesperowana, aby nawiązać z nami kontakt przy dwóch okazjach - opowiadała kobieta.

Najbardziej samotna owca uratowana
Najbardziej samotna owca uratowana (X - BBC News , X)

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Jill Turner wielokrotnie próbowała zorganizować pomoc od różnych agencji, jednak bezskutecznie. Skontaktowała się z górską ekipą ratunkową z Cairngorm, ale usłyszała, że niemożliwe jest podjęcie jakichkolwiek działań, chyba że zostaną wezwane służby ratunkowe. Jill Turner zgłaszała samotną owcę również do Szkockiego Towarzystwa Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt. Tam dowiedziała się, że pracownicy wiedzą o zwierzęciu, ale nie jest ono w żadnym niebezpieczeństwie.

Sprawę nagłośniły początkowo media lokalne, a później ogólnokrajowe. Stworzono nawet internetową petycję. Zorganizował ją Cammy Wilson, postrzygacz owiec z hrabstwa Ayrshire i prezenter nadawanego w BBC programu Landward wraz z kolegami. Zebrano pod nią ponad 50 tys. podpisów.

trwa ładowanie posta...

Farmerzy uratowali samotną owcę

Sprawą "najbardziej samotnej owcy Wielkiej Brytanii" postanowili się zająć lokalni farmerzy. Zorganizowali akcję ratunkową. Trzech z nich zostało opuszczonych 250 m w dół klifu, podczas gdy dwóch innych czekało na górze. Zwierzę udało się odnaleźć w jaskini.

Owcy nadano imię Fiona. Trafiła na farmę, gdzie dojdzie do siebie. Zwierzę jest otyłe oraz zapuszczone, ale przynajmniej nie jest już samotne.

Źródło: rmf24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
wandam,zgłoś
sa jeszcze dobrzy ludzie na tym swiecie,
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się