"Przypadkowi przechodnie" TVP

10 "przypadkowych przechodniów" TVP. Ranking youtubera daje do myślenia

Źródło zdjęć: © TVP / TVP
Weronika Paliczka,
22.08.2023 16:30

Jak bardzo przypadkowi są "przypadkowi przechodnie" w TVP? Okazuje się, że praktycznie wcale. Youtuber Jacek Makarewicz z kanału Planeta Faktów zebrał dziesięciu najciekawszych "przypadkowych przechodniów".

Wydawać by się mogło, że w czasach, w których wystarczy moment, żeby sprawdzić nazwisko, telewizja publiczna będzie ostrożna w wyborze rozmówców. Youtuber Jacek Makarewicz udowodnił, że nie zawsze tak jest. Zebrał dziesięciu najciekawszych "przypadkowych przechodniów". Wynik jego badań jest zatrważający.

10 najbardziej "przypadkowych przechodniów" w TVP

Radna, aktor, przedstawicielka lasów państwowych

O Krzysztofie Rydzelewskim można powiedzieć wiele. Mężczyzna wystąpił w "Szansie na sukces", "Mam talent!" czy "Must be the music. Tylko muzyka". Oprócz tego ma na swoim koncie role epizodyczne w różnorodnych filmach i serialach, a także udział w "Magii nagości" pod pseudonimem Ksawery. Do listy osiągnięć Krzysztof może dopisać sobie także bycie epizodystą w "Wiadomościach TVP", w których wypowiadał się na temat protestów przeciwko Telewizji Polskiej. Na rozmowie się jednak nie skończyło. Aktor postanowił wyrwać telefon jednej z protestujących.

trwa ładowanie posta...

W 2020 r. Telewizja Polska zorganizowała w Koninie debatę prezydencką. Podczas dyskusji pytania miały zadawać osoby z zewnątrz. Miały, ponieważ wprawne oko widza wychwyciło Katarzynę Serek, kandydatkę do Rady Powiatu konińskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Oprócz niej na widowni pojawili się działacze Solidarnej Polski oraz fan Patryka Jakiego. Katarzyna Serek zapewniała po debacie, że miejsce na widowni udało jej się zdobyć bez wsparcia kolegów z TVP.

"Przypadkowi przechodnie" TVP
"Przypadkowi przechodnie" TVP (TVP, Youtube: Planeta Faktów , TVP, Youtube: Planeta Faktów)

Ogromną fanką lasów okazała się Anna Poskrobko, która wystąpiła w TVP najpierw w roli turystki, a następnie przedstawicielki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. W przypadku Anny błąd miało popełnić TVP, które źle podpisało ją w pierwszym materiale, opisując kobietę jako "turystkę". Nikogo nie powinno więc dziwić zdjęcie okularów czy zarzucenie plecaka na plecy. Zmiana wizerunku każdemu pomaga.

"Przypadkowi przechodnie" TVP
"Przypadkowi przechodnie" TVP (TVP, Youtube: Planeta Faktów , TVP, Youtube: Planeta Faktów)

Podobno, gdy przyleci się do Stanów Zjednoczonych z Polski, na lotnisku spotka się Marcina Gortata, a straż graniczna będzie bić brawo. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele Telewizji Polskiej, którzy towarzyszyli w podróży do USA pierwszemu Polakowi, który nie potrzebował wizy. Na miejscu na lotnisku powitał go najsłynniejszy polski koszykarz. Zupełnym przypadkiem pierwszym Polakiem w USA bez wizy okazał się rzecznik prasowy PiS w Łowiczu, Marcin Bakalarski.

"Przypadkowi przechodnie" TVP
"Przypadkowi przechodnie" TVP (TVP, Youtube: Planeta Faktów , TVP, Youtube: Planeta Faktów)

Czy w TVP jest miejsce dla osób transpłciowych? Norbert "Sabina" Bobin udowadnia, że tak. Transpłciowa asystentka Grzegorza Brauna pojawiła się w TVP Info aż dwa razy: za pierwszym razem opowiadając o strajku przedsiębiorców, za drugim tłumacząc, dlaczego zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego.

"Przypadkowi przechodnie" TVP
"Przypadkowi przechodnie" TVP (TVP, Youtube: Planeta Faktów , TVP, Youtube: Planeta Faktów)

Jeden występ w TVP to za mało

Niektórym tak spodobało się w Telewizji Polskiej, że postanowili pojawić się w niej kilka razy. Takie wydarzenie miało miejsce w przypadku klienta Orlenu, który postanowił zostać ekspertem ds. budowy portu w Elblągu.

"Przypadkowi przechodnie" TVP
"Przypadkowi przechodnie" TVP (TVP, Youtube: Planeta Faktów , TVP, Youtube: Planeta Faktów)

Upadki, zdejmowanie rękawa na mikrofon i inne niewyjaśnione zdarzenia

Do historii przeszedł już reportaż TVP Info, w którym dziennikarz zarzuca prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu nieodśnieżanie ulic. Gdy tylko padają słowa o tym, że należy uważać, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na ulicę upada "przypadkowy przechodzień". Upadek wygląda tak realistycznie, jak filtry z Instagrama, jednak najważniejsze, że przyniósł zamierzony skutek.

Do kategorii niewyjaśnionych osobowości zalicza się także projektant Christian Paul, zachwalający na antenie TVP stylizacje pierwszej damy. O projektancie nie słyszał w branży nikt, a jego konta w mediach społecznościowych nie istnieją. Drugą niewyjaśnioną osobowością Telewizji Polskiej pozostaje gej, który nie popiera społeczności LGBTQ+. Mężczyzna pojawił się w TVP Info, jednak nikt nie wie, kim był i dlaczego nie popierał osób nieheteronormatywnych.

Christian Paul pozdrawia Polaków

Zastanawiające w całym tym natłoku "przypadkowych przechodniów" jest podejście TVP do zakłamywania faktów poprzez zatrudnianie losowych osób. Wydaje się, że choć telewizja wydaje oświadczenia i sprostowania po wytknięciu błędu, to jednak docelowo dalej planuje trzymać się zatrudniania "przypadkowych przechodniów". Pytanie więc: na ile osoby występujące w Telewizji Publicznej faktycznie pojawiają się tam przypadkowo? Odpowiedzią może być materiał Planety Faktów.

Źródło: Planeta Faktów

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 364
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 14
  • emoji kupka - liczba głosów: 73
A328,zgłoś
Co mają w głowie zamiast mózgu pozostawiam to interpretacji każdego? Jak za stówę można się sprzedać żeby zobaczyć swoją facjatę w TVP
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
zgred,zgłoś
Las był coraz mniejszy i rzadszy z licznymi pieńkami po wycince ale drzewa z uporem maniaka głosowały na siekierę bo miała drewniany trzonek
Odpowiedz
18Zgadzam się0Nie zgadzam się
Polak,zgłoś
Przechodnie na etacie TVPiS. Na to poszły nasze miliardy.
Odpowiedz
89Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 60