Oskar Szafarowicz uderza w Rafała Trzaskowskiego

Wpadka Oskara Szafarowicza. Teraz się tłumaczy

Źródło zdjęć: © East News, X
Konrad SiwikKonrad Siwik,31.08.2023 11:15

Oskar Szafarowicz obwinił Rafała Trzaskowskiego za podtopienia trasy S8 w Warszawie. Młody działacz PiS najwyraźniej zapomniał, że droga nie podlega pod prezydenta miasta, a GDDKiA jest zarządzane przez PiS. Teraz się tłumaczy.

Wczorajsze intensywne opady deszczu doprowadziły do poważnych utrudnień na trasie S8 w Warszawie. 22-letni działacz młodzieżówki PiS Oskar Szafarowicz obwinił za wszystko prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Oskar Szafarowicz uderza w Rafała Trzaskowskiego

"Panie Prezydencie Trzaskowski, może zamiast antyrządowych wieców w Olsztynie, przypilnowałby Pan służby w Warszawie. Liczne, niemal wciąż te same ulice wiecznie zalewane, a podległe Panu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nieustannie zaskoczone pogodą" - napisał Szafarowicz.

trwa ładowanie posta...

Komentujący szybko wytknęli młodemu działaczowi PiS, że za utrzymanie trasy S8 w Warszawie odpowiada GDDKiA zarządzane przez nikogo innego jak partię rządzącą.

Sprawnie doedukowany Szafarowicz nieco się poprawił, wskazując w komentarzu pod swoim postem, że: "Oczywiście ekspresówka S8 jest podległa GDDKiA, ale sztab kryzysowy do podtopień dróg w centrum, parków czy przedszkoli byłby chyba minimum pożądanej aktywności Prezydenta m. st. Warszawy".

trwa ładowanie posta...

Czy młody działacz PiS zrozumiał swój błąd? Nic z tych rzeczy. W kolejnym wpisie na X stwierdził, że "przyczyną zalania ulicy była niedrożność sieci kanalizacyjnej i zrzucanie w tym samym czasie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ścieków z Czajki do Wisły".

trwa ładowanie posta...

Szafarowicz twardo stoi przy swoim

Po publikacji o2 na temat oskarżeń wysuwanych przez Szafarowicza w stronę Trzaskowskiego działacz PiS dodał kolejny wpis, w którym próbował się wybielić. W żaden sposób nie odniósł się do wcześniejszej pomyłki, jakoby prezydent Warszawy miał ponosić odpowiedzialność za zalanie trasy S8. Zamiast tego ponownie obwinił Trzaskowskiego i zrzut ścieków z Czajki.

trwa ładowanie posta...

Jak widać Szafarowicz twardo stoi przy swoim, nawet gdy w komentarzach masa ludzi wskazuje mu, że popełnił błąd. W końcu absurdem jest zrzucanie odpowiedzialności na włodarza jakiegokolwiek miasta za coś, czym w pierwszej kolejności powinny zająć się urzędy zarządzane przez władze państwa.

Należy też podkreślić, że miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji faktycznie podległe prezydentowi Warszawy włączyło się w pomoc przy odpompowaniu zalewiska na trasie S8 zarządzanej przez GDDKiA. Ostatecznie po kilku godzinach droga była znów przejezdna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 20
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1205
  • emoji smutek - liczba głosów: 20
  • emoji złość - liczba głosów: 85
  • emoji kupka - liczba głosów: 505
wwwww,zgłoś
Warszawa nie ma gospodarza tylko karierowicza. Co by nie sądzić o ww panu to naśladuje on jedynie zachowania obu stron konfliktu. Hipokryzja obu syron powalająca
Odpowiedz
0Zgadzam się6Nie zgadzam się
Karina,zgłoś
O strach się bać, to normalne zdjęcie?
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Gabi,zgłoś
O jej co za wyraz twarzy i oczu
Odpowiedz
10Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 387
Komentarze (387)
Powrót