Twoja Stara w TVP. Politycy PiS stracili głowę

Twoja Stara w TVP. Politycy PiS stracili głowę

Źródło zdjęć: © TVP
Maja Kozłowska,
31.05.2024 10:45

Grupa Stonewall, organizacja walcząca o prawa osób LGBT, dostała swój własny program w TVP Poznań. Gościnią jednego z odcinków była drag queen Twoja Stara. Jej występ wywołał burzę wśród prawicy.

Nie ulega wątpliwości, że Telewizja Publiczna zmieniła się od czasów jej przejęcia przez koalicję rządzącą. W serwisach informacyjnych politykom nie przyprawia się rogów, a programy nie szczują już bezpodstawnie na niewygodne grupy społeczne. Oczywiście wątpliwości budzi hojne finansowanie TVP z budżetu państwa czy niektóre wpadki wizerunkowo-tematyczne (jak zachwalanie działalności flipperów w śniadaniówce), a oglądalność stacji spada. Część wiernej widowni przerzuciła się na prywatną Telewizję Republika - co zatem z rentownością TVP?

Włodarze ewidentnie robią, co mogą. Na przykład: poszerzają grono potencjalnych odbiorców, publikując programy kierowane do grup, które wcześniej były uciszane. TVP Poznań zdecydowała się na dość przełomowy krok i postanowiła zaprosić Grupę Stonewall, organizację walczącą o prawa osób LGBT, do cotygodniowego hostowania programu "Rozmowa dnia". Gościnią pilotażowego odcinka była Twoja Stara - drag queen mocno związana z poznańską sceną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

KACPER MUDOR MOOD: Spełniam się jako DRAG QUEEN

Występ Twojej Starej poruszył prawicę. Dymy na X

Grupa Stonewall ze wzruszeniem podzieliła się informacją o nawiązaniu współpracy z TVP ze swoimi obserwującymi na Instagramie.

"Nagraliśmy już pierwszy odcinek i było to ogromne przeżycie. Sam moment wejścia Starej w pełnym dragu do budynku stacji był bardzo symboliczny. To było jak zdejmowanie złego czaru. Ale to dopiero początek, zaproszę do programu wiele innych osób reprezentujących różne perspektywy i tożsamości. Będziemy rozmawiać o potrzebach i postulatach społeczności i wyjaśniać je w prosty i przystępny sposób. Naprawdę dostaliśmy od stacji mnóstwo swobody i jesteśmy za to bardzo wdzięczni" - czytamy na Instagramie komentarz prowadzącego Mateusza Sulwińskiego.

Nie wszyscy jednak podzielają entuzjazm queerowej społeczności. Na portalu X masowo burzą się prawicowi politycy. Na temat występu Twojej Starej wypowiedział się m.in. Dariusz Matecki czy Rafał Bochenek. Warto tutaj napomknąć, że Twoja Stara jest znana widzom telewizji - jest zwyciężczynią pierwszej edycji programu "Czas na Show. Drag Me Out" w duecie z Marcinem Łopuckim.

Twoja Stara w TVP. Politycy PiS stracili głowę
Twoja Stara w TVP. Politycy PiS stracili głowę (TVP)

Występ Drag Queen za publiczne pieniądze. Politycy PiS są na nie

Występ Twojej Starej w TVP wzbudził wiele negatywnych emocji wśród polityków PiS, którzy masowo komentowali fragment programu.

""TVP dzisiaj… 3,5 mld zł na 'misję mediów publicznych' PO" - napisała była ministra zdrowia Katarzyna Sójka. "Siłowo przejęli Telewizję Publiczną. Zrobili z niej coś takiego" - dodał poseł Dariusz Matecki. Aż zęby bolą... Nie ma się co dziwić, że potem brakuje psychiatrów... i to wszystko za 3,5 mld zł z budżetu państwa, które miało pójść na onkologię" - piekli się rzecznik PiS, Rafał Bochenek.

W podobnym tonie wypowiedzieli się też konserwatywni dziennikarze, publicyści i komentatorzy polityczni.

"Twoja Stara Drag Queen. Za nasze pieniądze w telewizji publicznej" - krótko komentuje PapJeż Polak. "Twoja Stara w TVP, czy lewactwo już pogrzało do reszty? Tak tylko przypomnę, że my wszyscy za to płacimy" - mniej subtelnie pisze Maciej Podstawka.

Cała rozmowa dostępna jest na stronie poznan.tvp.pl.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 42
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 137
  • emoji smutek - liczba głosów: 15
  • emoji złość - liczba głosów: 66
  • emoji kupka - liczba głosów: 488
Waldek,zgłoś
Dla normalnych ludzi to jest obrzydliwe powinno być karane
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
ziew,zgłoś
lepsza Twoja Stara, niż syn TW Micha
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się
eddd,zgłoś
Bochenkowi coś się pomyliło, 2 miliardy miały pójść na onkologię to Lichocka z pisu pokazała środkowy palec....
Odpowiedz
9Zgadzam się9Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 240
Komentarze (240)
Powrót