Transpłciowy mężczyzna urodził dziecko

Transpłciowy mężczyzna urodził córkę. W wychowaniu pomogą sataniści i społeczność LGBTQ+

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.01.2022 10:54

Ash Patrick Schade przechodził proces korekty płci, kiedy umówił na jednorazową przygodę za pośrednictwem Grindr, czyli aplikacji randkowej dla osób LGBTQ+. Miesiąc po upojnej nocy transpłciowy mężczyzna zorientował się, że jest w ciąży.

Rodzicielstwo powinno być świadomym wyborem człowieka, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze się to udaje. Ash Patrick Schade bynajmniej nie planował zajść w ciążę, gdy na początku 2020 roku umówił się na jednonocną przygodę za pomocą aplikacji Grindr. Miesiąc po niezobowiązującym spotkaniu 28-latek z miasta Huntington w Wirginii Zachodniej (USA) odkrył, że będzie rodzicem.

Kiedy Schade umówił się na randkę w 2020 roku, był w trakcie procesu korekty płci, w związku z czym nie obawiał się, że przygoda z nieznajomym zakończy się ciążą. Schade od dwóch lat przyjmował blokery testosteronu i estrogenu. Jednak gdy zorientował się, że jest brzemienny, zrezygnował z brania hormonów, aby urodzić zdrowe dziecko. Jego córka, Ronan Shiva, w 2022 roku skończyła roczek.

trwa ładowanie posta...

Dziecko otrzyma wsparcie od przyjaciół ze Świątyni Satanistycznej

W trakcie ciąży Schade spotkał miłość życia - swojego obecnego męża, Jordana. W październiku 2020 roku szczęśliwie zakochana para powitała na świecie dziecko. Schade i Jordan wychowują córkę przy wsparciu społeczności LGBTQ+ oraz przyjaciół ze Świątyni Satanistycznej (ang. Satanic Temple), której oboje są członkami.

trwa ładowanie posta...

Na jednym dziecku się nie skończy

Schade nie zamierza poprzestać na posiadaniu jednego dziecka. Mężczyzna nie zakończył procesu korekty płci, ponieważ chce ponownie zajść w ciążę - i to nie jeden raz.

To może zabrzmieć nieintuicyjnie, ale poród był jedną z najbardziej męskich rzeczy, jakie zrobiłem. Dla mnie bycie mężczyzną nigdy nie oznaczało posiadanie największego penisa. Ważne jest to, co zrobiłeś, aby pomóc innym.

- Ash Patrick Schade

Zanim Schade zdecydował się na korektę płci, czuł, że znajdował się w "niewłaściwym ciele". Jego rodzice kazali mu ukończyć tzw. terapię konwersyjną - czyli "leczenie homoseksualizmu", obecnie zakazane w USA - aby go "naprawić". Shade był w szkole prześladowany ze strony rówieśników i z powodu traumy próbował odebrać sobie życie.

Schade przez długi czas nie miał szczęścia w miłości. Jego pierwsze małżeństwo zakończyło się rozwodem, po którym rozpoczął poszukiwanie niezobowiązujących przygód w internecie. Wszystko jednak potoczyło się właściwie, skoro obecnie mężczyzna jest szczęśliwym tzw. ojcem-konikiem morskim. Termin "seahorse parent" odnosi się do osób transpłciowych, które zostały rodzicami.

trwa ładowanie posta...

Jordanowi i Ashowi życzymy powodzenia w rodzicielstwie 😊

Źródła: New York Post/The Mirror

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 37
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 17
  • emoji smutek - liczba głosów: 45
  • emoji złość - liczba głosów: 236
  • emoji kupka - liczba głosów: 208
Gosiaczek,zgłoś
Koniec świata
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Koniec świata.
Odpowiedz
8Zgadzam się5Nie zgadzam się
wiecznyżabiec,zgłoś
Super <3!!!
Odpowiedz
9Zgadzam się14Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 11