Marcin Matczak krytykuje działania Andrzeja Dudy

Tata Maty najeżdża na Dudę. "Nie potrafi poradzić sobie z nową sytuacją"

Źródło zdjęć: © Rozmowy Sebastiana Stodolaka – WEI / YouTube
Oliwia Ruta,
01.02.2024 15:15

Marcin Matczak krytykuję postawę prezydenta Andrzeja Dudy. "U Dudy widać jakieś kompletne zesztywnienie poznawcze".

Marcin Matczak to ojciec popularnego rapera Maty. Prywatnie mężczyzna jest prawnikiemprofesorem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Często wypowiada się na tematy związane z sytuacją polityczną naszego kraju oraz władz.

Marcin Matczak najeżdża na Dudę

Marcin Matczak opublikował nowy wpis na portalu X. Prawnik wypowiedział się na temat działań prezydenta Andrzeja Dudy. Profesor zauważa, że "zupełnie nie potrafi poradzić sobie z nową sytuacją". Krytykuje również wielokrotnie wykorzystywaną wymówkę głowy państwa: "Zapowiedź podpisywania i skarżenia następczego każdej z ustaw obecnego parlamentu z tego samego powodu - rzekomego braku dwóch posłów - musiała zostać wymyślona przez kogoś w windzie, jest tak bezsensowna na wszystkich możliwych piętrach swojej konstrukcji".

trwa ładowanie posta...

Ojciec Maty dopytuje: "Czy po pierwszym wyroku, w którym 'Trybunał Kulinarny' zapewne wykaże rażącą niekonstytucyjność ustaw uchwalanych bez Wąsika i Kamińskiego, następne ustawy bez nich Duda nadal będzie podpisywał i kierował do TK? Bo jeden wyrok go nie przekona? Czy tak jak ojciec Kononowicza gotował wodę na kawę kilka razy, żeby była 'gorąciejsza', tak Duda będzie skarżył ustawy z tego samego powodu wiele razy, żeby były bardziej 'niekonstytucyjniejsze'?".

Na koniec Matczak dodaje: "A jak mu powiedzą jednak w pierwszym wyroku, że takie ustawy są ok, to i tak nadal będzie je wysyłał do oceny z tego samego powodu? I będzie to robił nawet jak Wąsik i Kamiński zostaną europosłami. Przecież to będzie albo kabaret, albo farsa z kolejnym wycofywaniem się okrakiem z wcześniejszych buńczucznych zapowiedzi".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 41
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
tak tak,zgłoś
panie duda (bo nie prezydent) czas najwyzszy ustapić ze stanowiska ze wzgledu na stan zdrowia (jak w PRL-u). Zrozumiemy i jeszcze podziekujemy.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
PrOpaganda,zgłoś
Matactwo jaki to autorytet do popierania bezprawia rządu 13 grudnia mógł by się nauczyć od Dudy kultury
Odpowiedz
0Zgadzam się3Nie zgadzam się
zasmucony,zgłoś
Duda człowiek kóry 8 lat spędził częściowo na nartach,na Helu a reszte czasu to łamanie prawa.Panie duda skończyły się te dobre czasy teraz trzeba wykazać się przydatnością na tym stanowisku której stwierdzam z przykrością pan nie posiada.Hańba dla Uniwersytetu Jagielońskiego ,że wypuściła taki BUBEL
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5