Marcin Matczak ocenia wyborców PiS-u

Tata Maty ocenia wyborców PiS-u. Opinia zaskakuje

Źródło zdjęć: © Wikipedia - Marcin Matczak / Wikipedia
Natalia Witulska,
06.11.2023 10:45

Prof. Marcin Matczak bez wątpienia zaskoczył wielu internautów. Prawnik ocenił wyborców partii Prawo i Sprawiedliwość.

W niedzielę 5 listopada prof. Marcin Matczak podzielił się przemyśleniami z obserwatorami na X (Twitter). We wpisie odpowiedział na pytanie internautów, jakimi wartościami według niego kierują się wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Po wyborach parlamentarnych, które miały miejsce 15 października, Marcin Matczak bardzo intensywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jego wpisy często wywołują skrajne emocje u internautów. Wszystko dlatego, że odkąd dowiedzieliśmy się, że rząd w Polsce najprawdopodobniej stworzy część zjednoczonej opozycji, prawnik nie przestaje krytykować jej przedstawicieli. Dziwi to wielu obserwatorów, ponieważ prof. Matczak uchodził za przeciwnika Zjednoczonej Prawicy.

Marcin Matczak o wyborcach Prawa i Sprawiedliwości

Tym razem na X (Twitter) odpowiedział na pytanie, jakimi wartościami kierują się wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Prof. Matczak wymienił pięć istotnych według niego kwestii, za które można podziwiać osoby wspierające PiS.

"W odpowiedzi na pytanie (screen poniżej) wymieniam kilka wartości ludzi głosujących na PiS - zastrzegając, że wiele z nich zostało wykrzywionych w ostatnich latach przez sam PiS - ale nadają się one moim zdaniem do 'odkrzywienia' i mogą stać się podstawą wspólnej aksjologii:

1) szacunek dla tradycji

2) szacunek dla macierzyństwa

3) szacunek dla wierności w związkach

4) nieośmieszanie religii

5) twarda obrona polskiego interesu - bez obrażania tych, którzy siedzą po drugiej stronie, ale z szacunkiem dla nich" - napisał Marcin Matczak.

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Wpis Marcina Matczaka nie spodobał się wielu internautom. Pod postem prawnika można przeczytać, że wymienione przez niego postawy w żaden sposób nie pasują zarówno do wyborców Prawa i Sprawiedliwości, jak i przedstawicieli partii Jarosława Kaczyńskiego.

"Wszystkie z tych tez są nieprawdą. Wszystkie zostały ośmieszone działaniami pisowskich aparatczyków i wyznawców" - czytamy pod postem.

"To są wartości, jakie my wyznajemy. Wyznawcy PiS też twierdzą, że je wyznają, lecz działania ekipy, którą wciąż popierają, stoją w jaskrawej sprzeczności z tymi wartościami. Wspólna aksjologia? Jakim cudem?" - komentują internauci.

"Dawno się tak nie ubawiłam" - napisała internautka.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 26
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 43
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 14
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Hanna,zgłoś
Z całym szacunkiem ale czy pan prof. Matczak na pewno mówi o polskich wyborcach PiS? Tych z naszej rzeczywistości czy z tej równoległej, w której przebywa "dowództwo" tej partii? Czy pan prof. słyszał wypowiedzi wyborców PiS w sondach ulicznych?
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
ministrant,zgłoś
"4) nieośmieszanie religii" ---> coooo takiego? Pis i ich Zwolennicy doprowadzili do degradacji wartości, kościół i kler sprowadzony do towaru sprzedawanego za srebrniki. Wstyd mi za takich wiernych wyznawców, ... niestety wyznawców mamony :(
Odpowiedz
3Zgadzam się4Nie zgadzam się
megi,zgłoś
w pełni się z panem zgadzam a wypowiedzi pana Giertycha zamieszczane w Interno zwykle przepełnione są nienawiścią i to zarówno do strony przeciwnej,nie podzielającej jego poglądów, jak i do jego kolegów politycznych...
Odpowiedz
3Zgadzam się10Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 39