Władze Turkmenistanu ingerują w nietykalność cielesną nastolatek.

Szokujące "testy dziewictwa". Do tego zmuszają nastolatki w szkole

Źródło zdjęć: © @rferl.org
Marta Grzeszczuk,
14.02.2024 15:45

W Turkmenistanie władze mają zmuszać młode kobiety do poddawania się "testom dziewictwa". O zgodę nie zostali zapytani rodzice nieletnich.

Radio Wolna Europa poinformowało o skandalicznym procederze, który ma mieć miejsce w Turkmenistanie. Bez zgody rodziców nieletnie dziewczynki są poddawane obowiązkowym badaniom ginekologicznym, które mają sprawdzać ich dziewictwo.

Skandaliczne "testy dziewictwa" w Turkmenistanie

trwa ładowanie posta...

Uczennice szkół średnich w nadmorskiej prowincji Balkan w Turkmenistanie są poddawane obowiązkowym "testom dziewictwa", które według urzędników są niezbędne do oceny moralności nastolatek. O procederze poinformowali Radio Wolna Europa pracownicy oświaty i rodzice nastolatek. Ci ostatni nie zostali zapytani przez władze o zgodę na badanie córek przez ginekologów.

Mężczyzna pracujący w oświacie, który poprosił Radio Wolna Europa o anonimowość poinformował, że: "W miastach Balkanabat i Turkmenbashi wszystkie uczennice od 9. do 11. klasy są zmuszane do poddania się badaniu ginekologicznemu. Lista dziewcząt, które zostały zidentyfikowane podczas testów jako mające stosunki seksualne, jest udostępniana lokalnemu departamentowi policji i Ministerstwu Bezpieczeństwa Narodowego". Chodzi o osoby w wieku od 14 do 16 lat.

Informator w stolicy prowincji Balkanabacie przekazał, że: "Funkcjonariusze organów ścigania twierdzili, że robi się to w celu zidentyfikowania i postawienia przed sądem osób, które miały intymne relacje z nieletnimi". Według źródeł Radia Wolna Europa policja sprawdza telefony komórkowe dziewcząt, które znajdą się na liście, aby uzyskać informacje o podejrzanych o kontakty seksualne.

Władze Turkmenistanu kontrolują "moralność" nastolatek i nastolatków

Tak zwane "testy dziewictwa" nie są bezprecedensowe w Turkmenistanie, gdzie autorytarny rząd sprawuje głęboką kontrolę nad życiem 7 mln ludzi. W 2018 r. policja i funkcjonariusze służb bezpieczeństwa w towarzystwie ginekologów przeprowadzili niezapowiedziane naloty na szkoły w północnym regionie Dashoguz.

Funkcjonariusze sprawdzali telefony komórkowe uczniów płci męskiej w poszukiwaniu "filmów dla dorosłych". Uczennice zostały zebrane w celu poddania się "testom dziewictwa" w gabinecie pielęgniarki szkolnej, poinformowali naoczni świadkowie. - Podczas testów okazało się, że niektóre z dziewcząt nie są dziewicami, a ich rodzice zostali wezwani i zawstydzeni przed wszystkimi w szkole - powiedziało wówczas Radiu Wolna Europa źródło bliskie sprawie.

Autorytarny reżim głęboko ingeruje w życie obywatelek i obywateli

Od czasu ogłoszenia niepodległości od Związku Radzieckiego w 1991 r. Turkmenistan jest rządzony przez represyjne, autorytarne reżimy zapoczątkowane przez Saparmurata Atayevicha Niyazova i kontynuowane przez jego następców. Kraj jest powszechnie krytykowany za problemy z przestrzeganiem praw człowieka, złe traktowanie mniejszości i brak wolności mediów.

Dostęp do internetu jest w Turkmenistanie filtrowany, a strony internetowe, których nie akceptuje rząd, blokowane. Niedostępne dla mieszkanek i mieszkańców Turkmenistanu strony obejmują opozycyjne media informacyjne, YouTuba, wiele mediów społecznościowych, w tym Facebooka, a także szyfrowane komunikatory. Korzystanie z sieci VPN w celu obejścia cenzury jest zabronione.

Radio Wolna Europa skontaktowało się z urzędnikami państwowymi w prowincji Balkan w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Źródło: rferl.org

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Znick,zgłoś
Nie mieści się to w głowie, zwłaszcza tym, co chcą masturbacji uczyć od maleńkości. Jak zwykle, szkodliwe są skrajności.
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się
To żart?,zgłoś
Naprawdę ktoś obecnie nadal uważa że brak błony dziewiczej oznacza że był stosunek płciowy? Przecież dziewczyny mogą to zrobić nawet same ze sobą używając palców czy przedmiotu. Wszyscy ludzie którzy uważają że brak błony oznacza stosunek płciowy powinni umrzeć i mówię to całkiem szczerze. Świat stałby się dużo lepszy.
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
żałosne,zgłoś
Szkoda, że zawsze obrywają kobiety i to nas się poniża. Chłopaków tak przebadać nie można bo nic się nie stwierdzi, a i u dziewczyny przerwanie błony może nastąpić np. przez sport. Ale brednie.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5