Piraci drogowi we Wrocławiu

Szaleńcza jazda we Wrocławiu. Motocykliści panami miasta?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.07.2023 12:30

Jazda z dużą prędkością, na jednym kole czy powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym. To tylko niektóre wyczyny motocyklistów z Wrocławia. Grupa chwali się popisami w mediach społecznościowych. Policja reaguje dopiero po interwencji lokalnych dziennikarzy.

Debata o poziomie bezpieczeństwa na drogach zdominowała nagłówki medialne po tragedii w Krakowie. Do wypadku doszło przy moście Dębnickim w nocy z 14 na 15 lipca. Rozpędzone żółte renault megane wypadło z drogi i uderzyło w mur przy bulwarze nad Wisłą. Zginęło czterech młodych mężczyzn, w tym Patryk Peretti, syn celebrytki Sylwii Peretti z programu "Królowe życia".

Piraci drogowi są problemem nie tylko stolicy Małopolski. We Wrocławiu grupa motocyklistów regularnie łamie przepisy. Relacjami z szaleńczej jazdy chwalą się w mediach społecznościowych ku uciesze fanów. "Wyczyny" trudno ocenić inaczej jak igranie ze śmiercią.

Szaleją na ulicach Wrocławia. Wyczynami chwalą się na Instagramie

O skrajnie nieodpowiedzialnych motocyklistach napisała "Gazeta Wrocławska" na prośbę czytelnika serwisu. Jak podaje lokalny serwis, motocykliści jeżdżą na jednym kole, palą gumę, pędzą z dużą prędkością w terenie zabudowanym czy przejeżdżają przez skrzyżowanie na czerwonym świetle na oczach policji i uciekają przez parking.

Motocykliści zbierają się w grupy tzw. stunterów, czyli osób wykonujących popisy kaskaderskie. "Gazeta Wrocławska" nazywa motocyklistów "śmietanką", która uważa ulice Dolnego Śląska za swój tor wyścigowy. Obszerne relacje z szaleńczej jazdy bez problemu można znaleźć w mediach społecznościowych grupy.

Piraci drogowi na ulicach Wrocławia
Piraci drogowi na ulicach Wrocławia (Wrocławscy motocykliści , Instagram)
Piraci drogowi na ulicach Wrocławia
Piraci drogowi na ulicach Wrocławia (Wrocławscy motocykliści , Instagram)
Piraci drogowi na ulicach Wrocławia
Piraci drogowi na ulicach Wrocławia (Wrocławscy motocykliści , Instagram)

Policja podejmuje "szereg działań" wobec piratów drogowych

Dziennikarze lokalnego serwisu pokazali nagrania policji. W odpowiedzi usłyszeli, że takie zachowania motocyklistów na publicznej drodze to skrajna nieodpowiedzialność.

- Niezwłocznie po otrzymaniu informacji podejmujemy szereg działań, które mają na celu ustalenie kierowców z opublikowanych filmów – przekazał "Gazecie Wrocławskiej" oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, podkomisarz Wojciech Jabłoński.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Marek,zgłoś
Nie ma co hejtowac, chopaki elegancko jeżdżą, sam widziałem na żywo. Jak ktoś twierdzi ze to komukolwiek szkodzi to niech wyjdzie na miasto i zobaczy bo jak na moje to oni z 50 km mieli max. Ludziom się to podoba taka prawda ale wiadomo trzeba coś pisać. Najlepiej cokolwiek.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
A we Wrocławiu jest ponoć jeden z najlepszych w Polsce torów, gdzie można jeździć sobie "prywatnie". Trzeba chłopaków uświadomić że są po prostu śmiesznymi biedakami a nie kaskaderami, popisującymi się jak dzieci w przedszkolu zamiast dążyć do profesjonalizmu.
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
Vibz,zgłoś
Czy tylko ja mam wrażenie że policja sympatyzuje z takimi kierowcami?
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 11