Studenci będą uczyć się o Kendricku Lamarze? Nowe zajęcia na uniwerku
Pewna uczelnia w Stanach Zjednoczonych wprowadzi kurs poświęcony osobie oraz twórczości Kendricka Lamara. Dlaczego wybrali akurat tego artystę?
Kendrick Lamar obecnie jest jednym z najbardziej interesujących raperów na całym świecie. Artystę doceniają zarówno jego fani, jak i krytycy muzyczni. Na swoim koncie ma m.in. 22 statuetki Grammy.
Podobne
- Melanie Martinez zagra w Polsce. Ceny biletów zwalają z nóg?
- Znamy ceny biletów na koncert Kendricka Lamara i SZA-y. Fani w szoku
- Co słychać? Bambi, Baby Lasagna, Kendrick i inni, czyli przegląd najlepszych premier
- Dawid Kwiatkowski zagra w USA? Ogromny sukces piosenkarza
- Raper wyrzuca fanów z koncertu? Do domu wracają z płaczem
Raper właśnie wyruszy w trasę koncertową. Towarzyszy mu SZA - królowa alternatywnego R&B, z którą wystąpił podczas Super Bowl. W ramach "Grand National Tour" odwiedzą kilka europejskich państw takich jak Hiszpana, Niemcy, Włochy, Holandia czy Wielka Brytania. Na trasie nie zabraknie również Polski. Już 6 sierpnia 2025 r. na warszawskim PGE Narodowym będzie można podziwiać ten niesamowity duet. Fani nie mogą doczekać się wielkoformatowego show.
Studenci będą uczyć się o Kendricku Lamarze?
Temple University w Filadelfii w nadchodzącym semestrze jesiennym wprowadzi nietypowy kurs zatytułowany "Kendrick Lamar and the Morale of M.A.A.D City". Zajęcia poprowadzi profesor Timothy Welbeck z Wydziału Studiów Afroamerykańskich, który od lat zajmuje się problematyką rasizmu, tożsamości kulturowej oraz wpływu popkultury na świadomość społeczną. Jak sam podkreśla, kurs ma być nie tylko analizą twórczości Lamara, ale przede wszystkim głęboką refleksją nad doświadczeniem ciemnoskórych Amerykanów.
Program kursu oparty jest na analizie albumów Kendricka - od przełomowego "good kid, M.A.A.d city", przez "To Pimp a Butterfly", aż po nowsze wydawnictwa. Studenci będą analizować teksty utworów w kontekście problemów społecznych, takich jak przemoc instytucjonalna, gentryfikacja, alienacja i próby odzyskania głosu przez społeczności marginalizowane. Istotnym elementem zajęć będzie również historia rodzinnego miasta rapera - Compton, które często stanowi tło jego utworów.
Uczelnie stawiają na popkulturę
Zajęcia będą miały charakter interdyscyplinarny - połączą literaturoznawstwo, socjologię, historię i teorię muzyki. Przewidziane są również wykłady gościnne z udziałem osób związanych z branżą muzyczną i bliskich współpracowników Lamara. Dzięki temu studenci będą mogli spojrzeć na jego dorobek z innej perspektywy.
Pomysł włączenia takiego kursu do programu studiów nie jest przypadkowy. W ostatnich latach uniwersytety coraz częściej sięgają po tematy związane z popkulturą, aby dotrzeć do studentów. W tym oraz uniwersytetach powstały kursy poświęconych m.in. Beyoncé, Taylor Swift czy The Weeknd.
Źródło: Rolling Stone.
Popularne
- Kim jest dziewczyna Marcina Dubiela? Arkadiusz Tańcula ciągnie go za język
- "Zakaz wnoszenia bagażu niezależnie od rozmiaru". UOKiK stawia zarzuty Live Nation.
- Afera o dom FAZY. Friz załatwił dziewczynom łazienkę bez rolet
- Bagi wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"? Spokojnie, Wojtek Kucina go wkręci
- Krzysztof Gonciarz wrócił do Polski jak bohater? Na lotnisku witali go widzowie
- Kuba Paniczko zakłada swoją własną grupę? "Rozpoczęły się pobory"
- Ewa Farna przyjedzie do Polski. Zaprasza na Nie Ma Lipy Tour
- Julia von Stein zrobiła sobie operację twarzy. Jak wygląda tydzień po?
- Ile kosztuje toaleta nad polskim morzem w 2025 r.? Wolałeś tego nie wiedzieć...