Prawo Marcina o Romanie Giertychu

Spot Giertycha pod lupą prawnika. "Nie było zgodne z prawem"

Źródło zdjęć: © Prawo Marcina, Roman Giertych / TikTok, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.01.2024 10:30

Prawnik Marcin Kruszewski, znany na TikToku jako "Prawo Marcina", przypomniał stare spoty Romana Giertycha, posła Koalicji Obywatelskiej. Młody twórca nazwał polityka "Czarnkiem swoich czasów".

W jesiennych wyborach parlamentarnych 2023 r. Roman Giertych zdobył mandat posła z listy Koalicji Obywatelskiej. To nie pierwszy raz, gdy zawitał do świata polityki. Pierwszy sukces wyborczy odniósł w 2001 r., gdy został posłem Ligi Polskich Rodzin. Z kolei od maja 2006 r. do sierpnia 2007 r. był wicepremierem i ministrem edukacji w rządach PiS, gdy premierami byli Kazimierz Marcinkiewicz i Jarosław Kaczyński.

Zarządzanie polską oświatą przyniosło Giertychowi najwięcej złej sławy. Minister wprowadził szeroko krytykowane przez uczniów mundurki. Za słowa o "propagandzie homoseksualnej" był oskarżany o homofobię. Powstała nawet zbiórka podpisów pod listem otwartym dotyczącym jego odwołania - zebrano ok. 138 tys. podpisów.

Prawnik przypomniał spoty Giertycha. Padły ostre słowa

Rządy Giertycha w resorcie oświaty to czas, gdy do szkoły chodził prawnik Marcin Kruszewski. Jest on znany na TikToku jako "Prawo Marcina". Obserwuje go ponad 2,4 mln fanów. W jednym z najnowszych filmów przypomniał czasy, gdy Giertych był ministrem. Nie gryzł się w język.

- Narzekacie, że w czasach waszej szkoły ministrem był Czarnek? "Prawo Marcina" też miało takiego Czarnka swoich czasów. Był to przewodniczący Ligi Polskich Rodzin i w swoim czasie wicepremier Roman Giertych. Dobrze widzicie. Giertych w swoich spotach pokazywał, że osoby reprezentujące subkultury, czyli dawniejsze alternatywki, nie będą wpuszczane do szkół. I tak, zgadliście, to już wtedy nie było zgodne z prawem. Konstytucja gwarantowała już wtedy prawo do nauki i równość wobec prawa - powiedział Kruszewski.

Giertych kiedyś razem z PiS, dzisiaj przeciwko

Prawnik kontynuował: - Giertychowi udało się częściowo wprowadzić postulaty w życie, bo szkoła była wtedy smutna, szara, a uczniowie nosili mundurki. Tak, były strasznie obrzydliwe. Ja miałem dżinsową kamizelkę, którą wieszałem na krześle, bo nie byłem w stanie tego nosić. Giertych był ministrem edukacji w rządzie PiS. Wiecie, co jest najśmieszniejsze? Dzisiaj jest jednym z największych krytyków PiS, chociaż jego szkoła była całkiem bliska temu, co robił Czarnek.

Ministrowie się zmieniają, ale nauczyciele pracują w szkole kilkadziesiąt lat

- Marcin Kruszewski
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Lojzek,zgłoś
Romek uczciwy chłop jest.Taki nie tuzinkowy .
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
emig,zgłoś
Do kogo się zwrócić o zwrot kosztów na mundurki dla dzieciaków nakazane przez ministra Romana G. ? 3x600 + odsetki ! Jesteś mi winny kasę panie Giertych....
Odpowiedz
6Zgadzam się0Nie zgadzam się
Dobrze że przypomina, ku przestrodze i zawstydzeniu.Bogu dzięki to slogan taki, się dojrzewa. Wierzę że człowiek może iść... po rozum do głowy,zwłaszcza z wiekiem! Dlatego stawiam na Romana! Hajda na pis!
Odpowiedz
5Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5