Janusz Kowalski unika nazwiska Tuska

Polacy zdziwieni Januszem Kowalskim. Zapomniał o arcywrogu?

Źródło zdjęć: © AKPA, Piętka Mieszko / AKPA
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.11.2023 13:00

Nowy Sejm, nowy Janusz Kowalski? Poseł Suwerennej Polski zaskoczył ostatnimi wypowiedziami w mediach. Nie uderzył w swojego największego politycznego wroga, chociaż przyzwyczaił Polaków, że nie gryzie się w język.

Powiedzieć, że Janusz Kowalski nie darzy sympatią Donalda Tuska, byłoby potężnym niedoprecyzowaniem. Poseł Suwerennej Polski przyzwyczaił ludzi, że niemal przy każdej okazji ostro uderza w swojego politycznego przeciwnika. Zarzucał przewodniczącemu Koalicji Obywatelskiej prorosyjskość czy antykobiecą politykę. Swego czasu nazwał go "ojcem chrzestnym przemysłu pogardy", który powinien trafić do więzienia.

Tusk zdaje sobie sprawę, że jest w centrum zainteresowań posła Suwerennej Polski. Podczas spotkania z wyborcami we Włocławku w sierpniu odniósł się do kolejnego ataku Kowalskiego. Nazwał go wtedy uszczypliwie swoim "pupilkiem".

trwa ładowanie posta...

Tusk i Kowalski razem w Sejmie

Po wyborach parlamentarnych Kowalski i Tusk znaleźli się w zabawnej sytuacji. Oboje otrzymali mandat poselski i na co dzień mijają się w parlamencie. Znając możliwości Kowalskiego, spodziewaliśmy się, że nazwisko Tuska będzie padało z jego ust tak często jak przecinki w tym artykule. Tymczasem poseł wszedł ostrożnie w nową kadencję Sejmu.

Janusz Kowalski zapomniał o Tusku?

Kowalski udzielił komentarza dziennikarzom Justynie Dobrosz-Oracz z "Wyborczej" i Radomirowi Witowi z TVN24. Polityk powiedział, że nie widzi szans na utworzenie rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Stwierdził, że nowy rząd stworzy opozycja, jednak unikał wymówienia nazwiska Donalda Tuska.

Dziennikarze dopytywali posła o ograniczenie działalności w mediach społecznościowych oraz zapowiedzi osądzenia Tuska.

- Szanowni państwo, poczekajmy. Oliwa jest jednak zawsze sprawiedliwa. W tej chwili misję tworzenia rządu ma premier Mateusz Morawiecki i życzę mu jak najlepiej - wyjaśnił Kowalski.

trwa ładowanie posta...

Janusz Kowalski nic o Tusku

Kowalski udzielił również komentarza młodym dziennikarzom z profilu Orientuj Się na TikToku. Reporterka zapytała posła o wymienienie najlepszej decyzji nowego marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Polityk nie tylko nie wykorzystał sytuacji, by uderzyć w Tuska, ale pochwalił Hołownię.

- Na pewno jest to likwidacja "zamrażarki". Powiem szczerze, że jest to dobra rzecz. Uważam, że każdy projekt, który został zgłoszony przez posłów czy grupy obywateli powinien być procedowany - stwierdził Kowalski. Internauci ze zdziwieniem komentują słowa polityka:

Kowalski nic o Tusku? Aż dziwne.

Janusz... nie wierzę.

Kowalski pierwszy raz nie powiedział nic o Tusku.

Jak Janusz zmienił narrację.

Janusz wypowiedział zdanie bez "Tusk"?

Janusz jaki miły, ani razy nie użył słowa Tusk.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 73
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
HOLECKA,zgłoś
Kowalski to karierowicz za pieniądze podatnika bierze kasę za nic robienia potrafi tylko krzyczeć i siać propagandę kłamstwa
Odpowiedz
20Zgadzam się1Nie zgadzam się
Kiedyś czytałem wpis z którym się zupełnie zgadzam że Kowalski nigdy nie powinien stawać blisko konia bo jak ten wyczuje że Kowalski ma sieczkę we łbie to mu ją odgryzie albo go kopnie.
Odpowiedz
43Zgadzam się1Nie zgadzam się
Lima,zgłoś
Nie ulega wątpliwości, że Kowalski to grubianin. Przez rządy PiS miał ochronę i jego wyczyny wpisywały się w narrację prawicy dla ubogich. Teraz to się skończyło i żeby ten obywatel mógł dalej nawalać na Tuska musi minąć trochę czasu, kiedy wystąpią jakieś potknięcia, żeby miał jakieś paliwo do swojej prostackiej retoryki. Dlatego o tym obywateli jeszcze usłyszymy, bo niema rządu bez potknięć.
Odpowiedz
30Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 51