Sławomir Mentzen popiera osoby wierzące w planetę Nibiru

Sławomir Mentzen popiera osoby wierzące w planetę Nibiru. Konfederacja w normie

Źródło zdjęć: © Instagram: slawomirmentzen / Instagram: slawomirmentzen
Weronika Paliczka,
11.10.2023 10:15

Wybory do parlamentu za niecały tydzień, więc to ostatni dzwonek na zjednanie wyborców. Kandydaci dwoją się i troją, aby zwiększyć swoje poparcie. Stara się też Sławomir Mentzen, jednak nie zawsze wychodzi.

Telewizje, konferencje prasowe, radia, wywiady. Kandydaci do Sejmu i Senatu robią wszystko, aby zostać zapamiętanymi i polubionymi przez przyszłych wyborców. Do rozpoczęcia ciszy wyborczej zostały niecałe trzy dni, więc to ostatni dzwonek na zjednywanie obywateli. Swoją szansę wykorzystał Sławomir Mentzen, jednak wyszło jak zwykle.

Wszyscy dziwni nasi są

Podczas wywiadu na Polsacie Sławomir Mentzen został zapytany o powód spadku poparcia dla Konfederacji. Bogdan Rymanowski zasugerował wiceprzewodniczącemu partii, że powodem niskich słupków są wypowiedzi polityków, m.in. Janusza Korwina-Mikkego. Sugestia nieco zdenerwowała Mentzena, który stwierdził, że wszyscy kandydaci z wszystkich list mają na swoim koncie dziwne wypowiedzi. Jako przykład doktor ekonomii podał kandydatkę z list Lewicy, która proponuje aborcję do dziewiątego miesiąca ciąży oraz Marka Jabłońskiego z list KO, który twierdzi, że dwutlenek węgla nie wpływa na klimat.

Planeta Nibiru? Sławomir Mentzen lubi to

W dalszej części wypowiedzi Sławomir Mentzen mówi, że naprawdę woli, aby "do Sejmu trafił ktoś wierzący w planetę Nibiru, niż ktoś taki jak Urszula Zielińska z KO, która proponuje, żeby zredukować do 2030 CO2 o 75 proc." Podczas tego samego wywiadu wiceprzewodniczący Konfederacji próbuje przedstawić 10 proc. poparcie partii jako sukces i powód do świętowania.

- 10 proc. to dużo więcej, niż mieliśmy rok temu i to rekordowe dla nas wyniki. Rozpoczęliśmy tę kampanię wiosną bardzo dobrze, bardzo szybko używając metafory piłkarskiej 'strzeliliśmy na dwa zero', a potem zaczęliśmy się bronić. Prawie wszystkie media w Polsce oraz nasi konkurenci robili wszystko co mogli, aby nakłamać wyborcom. Byliśmy oskarżani o wszystko, co najgorsze - powiedział Mentzen.

Czym jest Planeta Nibiru?

Wiele osób uważa, że to planeta zwiastująca koniec świata, która ma zderzyć się z Ziemią. Pierwszy koniec świata związany z tajemniczym ciałem niebieskim miał mieć miejsce 16 grudnia 2018 r., jednak coś nie wyszło, a ludzie dalej istnieją i głaszczą pieski. Przekonanie, że Nibiru uderzy w Ziemię wiąże się z teorią na temat życia na Marsie. Pojawiają się głosy, że na Czerwonej Planecie istniało życie, jednak planeta zderzyła się z Nibiru i wszyscy obecni podczas zdarzenia wyginęli. Wśród zwolenników teorii panuje przekonanie, że Nibiru już raz zaatakowała Ziemię: wtedy, gdy wyginęły dinozaury.

Podsumowując: światu grozi krwiożercza planeta, której jedynym celem jest niszczenie wszelkich form życia, a Sławomir Mentzen nie ma z tą wizją żadnego problemu. Można nawet powiedzieć, że woli płaskoziemców i antyszczepionkowców, niż osoby przejęte klimatem i walczące o poprawę kwestii kryzysu klimatycznego.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 35
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 74
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 121
Tepek,zgłoś
Artykuł napisany po linii najmniejszego oporu. Jeśli ktoś chce wiedzieć czym jest Nibiru, musi się odnieść do literatury autorstwa Zecharia Sitchina. Oraz badań naukowych które nie wykluczają jej istnienia.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
janek,zgłoś
Towarzyszka żurnalistka ma kłopoty ze zrozumieniem prostego przekazu a także poprawną polszczyzną. Wywiad był w Polsacie a nie na Polsacie.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Cesław,zgłoś
Dziwny typ. Jakoś trudno mu zaufać. Jak młody.... Macierewicz.
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 105
Komentarze (105)
Powrót