Silent Disco przed Sejmem

Silent disco przed Sejmem. Młodzi chcą wytańczyć lepszą Polskę

Źródło zdjęć: © Faceook
Konrad SiwikKonrad Siwik,18.07.2023 14:15

Nie masz planów na piątek 28 lipca? Społeczność aktywistyczna Wschód organizuje tego dnia wyjątkowe wydarzenie, czyli silent disco przed Sejmem. Ruch chce w ten sposób zachęcić młodych Polaków do wzięcia udziału w wyborach i wytańczenia lepszej Polski.

"Silent Disco przed Sejmem? Tak właśnie! Pierwsze w historii silent disco przed budynkiem Sejmu RP - i to za darmo. Wpadamy na skrzyżowanie Wiejskiej i Matejki, i zaczynamy hulanki 🕺 Big slay gwarantowany!" - czytamy w opisie wydarzenia.

Wschód organizuje silent disco przed Sejmem

Jego organizator ruch Wschód twierdzi, że młodym Polakom wmawia się, iż polityka jest nudna i nie powinni się nią zajmować. Wszystko po to, by później partia rządząca mogła zmieniać ustawy dotyczące naszych praw i wolności.

"Zamiast podpierać barierki pod Sejmem i zdzierać gardło wykrzykując przeróżne hasła, będziemy tańczyć. I wkrótce wytańczymy sobie fajniejszą Polskę - najpierw głosując w wyborach, a później - patrząc politykom na ręce i rozliczając ich z decyzji, które podejmują" - pisze organizator, zachęcając do wzięcia udziału zarówno w silent disco pod Sejmem, jak i w wyborach parlamentarnych, które mają odbyć się jesienią 2023 r.

trwa ładowanie posta...

Wschód zaznacza, że "to nie jest pierwszy raz, kiedy taniec jest wykorzystywany jako forma protestu". Młodzi inspirowali się m.in. grupą aktywistów z USA, która w 2011 r. zorganizowała "Dance Party" w Jefferson Memorial, aby sprzeciwić się ograniczeniom wolności słowa, a także performancem "Standing Man", który odbył się w 2013 r. podczas protestów w Turcji.

"Wytańczymy sobie fajniejszą Polskę"

"Tak jak oni, chcemy wykorzystać nasze ciała i ruch, aby wyrazić naszą troskę o siebie samych i Polskę, nasze bezpieczeństwo, niższe koszty życia i państwo, które nas chroni, nie kradnie, przyrodę i klimat, demokrację i prawa mniejszości, lepsze dziś i jutro" - wyjaśnia ruch Wschód.

Silent disco przed Sejmem odbędzie się w piątek 28 lipca o godzinie 20:00. To idealna okazja, by pokazać ludziom PiS-u prawdziwe kocie ruchy, a nie bujanie się na boki w rytm piosenki "Abyśmy byli jedno", trzymając się za rączki z Kaczyńskim.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 12
Kazda metoda jest dobra, mozna i tanczyc, a barierki i brama od strony parku i płot powinien zniknać. Sejm nie jest tylko dla rzadu ale również dla obywateli! Nawet w czasach protestu w latach 80 pod Sejmem nie bylo płotów, ani pod Urzedem Rady Ministrow 😠😠
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
pietruk,zgłoś
Przyszłość należy do młodych. Popieram
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Co w tym nietypowego? Wasze środowisko nie robi nic, oprócz pajacowania.
Odpowiedz
6Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6