Sanah kopiuje duże gwiazdy? "Nie potrafi wymyślić dobrego tekstu"

Sanah kopiuje duże gwiazdy? "Nie potrafi wymyślić dobrego tekstu"

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
17.06.2024 14:15

Zuzanna Grabowska, znana jako "sanah", naraziła się swoim fanom. Wielu internautów zauważyło, że piosenki z jej nowej płyty są łudząco podobne do hitów zagranicznych gwiazd. Głos zabrał popularny tiktoker.

Zuzanna Grabowska, działająca pod pseudonimem "sanah", to popularna polska piosenkarka. Można ją znać z radiowych hitów takich jak "Ale jazz!", "Królowa Dram" czy "Marcepan".

trwa ładowanie posta...

O szerokiej rozpoznawalności wokalistki świadczy choćby fakt, że bez problemu wyprzedaje koncerty w największych halach w kraju. Jest jedyną Polką, która wypełniła po brzegi warszawski Stadion Narodowy. Obecnie sanah zbiera siły po kameralnej trasie realizowanej w filharmoniach i teatrach oraz trwającym równolegle tanecznym tournée. Występy odbyły się wiosną tego roku.

Sanah wydała nową płytę

13 czerwca premierę miał piąty album studyjny sanah. Płyta nosi nazwę "Kaprysy". Fani piosenkarki z niecierpliwością wyczekiwali nowej produkcji, natomiast części z nich materiał zdecydowanie nie przypadł do gustu: "najsłabsza płyta sanah", "ta nowa płyta sanah jest taka jakaś nie wiem", "totalnie nie moje klimaty, sanah się skończyła". To tylko niektóre komentarze pod adresem piosenkarki.

trwa ładowanie posta...

Pojawiło się również wiele osób, którym podoba się energiczna odsłona piosenkarki: "ta nowa płyta sanah to banger totalny", "bardzo przyjemna ta płytka", "omg, ale to jest dobre". Wielu internautów zwróciło uwagę na łudząco podobny materiał, który do złudzenia przypomina hity zagranicznych artystów: "większość piosenek z tego mam wrażenie, że skądś kojarzę", "to nawet nie jest sample to po prostu zwykły plagiat", "Kogoś to zaskoczyło? Przecież to jest taka artystka, że śpiewa kogoś wiersz, bo nie potrafi wymyślić dobrego tekstu".

Internauci węszą plagiat?

W internecie pojawiło się wiele spekulacji, że sanah zbyt mocno zainspirowała się twórczością zagranicznych artystów. Popularny tiktoker działający pod nazwą "Zetkacper" postanowił wypowiedzieć się na temat najnowszej płyty piosenkarki. Sam o sobie mówi, że kiedyś był fanem sanah.

trwa ładowanie posta...

Influencer zauważył, że materiał z "Kaprysów" jest ogromnie podobny do popularnych hitów: - Ja nie oceniam, tylko chcę wiedzieć, czy wy też to słyszeliście, jak słuchaliście?

Uważa, że singiel "było, minęło" bardzo przypomina "Fortnight" stworzone przez AI, które wzorowało się na twórczości Taylor Swift. Dodatkowo intro do "Słodkiego miłego życzę" brzmi dla niego jak intro "Royals" autorstwa Lany Del Rey. Na koniec wspomniał o "Wiśta wio!", które do złudzenia przypomina przebój Amy Macdonald z 2010 r. "This Is The Life".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 21
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 75
  • emoji smutek - liczba głosów: 16
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 182
I AM GOD,zgłoś
royals faktycznie bardzo podobne. taylor swift ma tak miałkie piosenki, że trudno odróżnić jedną od drugiej
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Tjcs,zgłoś
To kompromitacja dla artysty jak kopiuje czyjąś twórczość
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Przeczytajcie ten artykuł jeszcze raz. Lana del Rey i Royals? Chyba mowa o piosence Lorde. Kacper wybił się na robieniu coverów sanah, a teraz po niej ciśnie.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 147
Komentarze (147)
Powrót