Robert Makłowicz nie zamierza wracać do TVP

Robert Makłowicz nie wróci do TVP. YouTube jest lepszy

Źródło zdjęć: © Instagram: robertmaklowicz_official / Instagram: robertmaklowicz_official
Weronika Paliczka,
24.10.2023 12:45

Choć w związku ze zmianą władzy wiele osób przewiduje zmiany także w TVP, osoby niegdyś pracujące w stacji raczej nie planują powrotu. Robert Makłowicz podziela decyzję byłych współpracowników, sam też odnalazł niszę.

Czy Telewizję Polską czeka powrót byłych pracowników stacji? Wydaje się, że jest to prawdopodobne. Do takich wniosków można dojść, obserwując obecną sytuację polityczną w Polsce. W związku ze zmianą władzy powrót pracowników odsuniętych ze względu na niezgodność z linią partii mógłby się wydarzyć. Nie wszyscy jednak chcą wracać.

Robert Makłowicz nie wróci do TVP

Dziennikarz WP Teleshow Przemek Gulda zapytał Roberta Makłowicza o powrót do TVP, jednak ikona polskości nie pozostawiła złudzeń. Nie będzie powrotu programu "Makłowicz w podróży". Jak powiedział główny zainteresowany: - Owszem, nie wykluczam, że mogę się pojawić w jakimś programie, jeśli ktoś mnie zaprosi. Kiedy TVP rzeczywiście się zmieni, nie będzie już się trzeba wstydzić pokazywania pod tym szyldem, będzie można znów zacząć przyjmować zaproszenia stamtąd.

Makłowicz kontynuuje: - Ale mówię tylko i wyłącznie o jakiejś okazjonalnej współpracy, wizycie w programie prowadzonym przez kogoś innego. Na pewno nie o powrocie na stałe. Po pierwsze: zupełnie inna widownia. To społeczność, z którą jest się cały czas w kontakcie. Dalej: brak jakiegokolwiek formatowania i całkowita wolność. Bardzo sobie cenię to wszystko, bardzo dobrze się czuję w tej formule. I naprawdę nie widzę żadnego powodu, żeby na własne życzenie uciekać od niej i znów pakować się w telewizyjne formaty.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Po odejściu z TVP w 2017 r. Robert Makłowicz przeniósł swoją działalność na YouTube, gdzie jego kanał subskrybuje ponad 556 tys. osób. Do tej pory na kanale opublikowano 153 odcinki z podróży krytyka kulinarnego. Makłowicz stwierdził także, że platformą lepiej dostosowaną do jego działalności jest YouTube.

Na taką decyzję składa się wiele czynników: - Po pierwsze: zupełnie inna widownia. To społeczność, z którą jest się cały czas w kontakcie. Dalej: brak jakiegokolwiek formatowania i całkowita wolność. Bardzo sobie cenię to wszystko, bardzo dobrze się czuję w tej formule. I naprawdę nie widzę żadnego powodu, żeby na własne życzenie uciekać od niej i znów pakować się w telewizyjne formaty.

ROBERT MAKŁOWICZ NIEMCY odc.153 „Szlakiem rzymskich okrętów".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0