Religia w szkołach powodem niepowodzeń? Mentzen komentuje

Religia w szkołach powodem niepowodzeń na igrzyskach? Mentzen komentuje

Źródło zdjęć: © Adam Chelstowski, Alex Pantling / Forum, Getty images
Konrad SiwikKonrad Siwik,05.08.2024 19:35

Czy religia w szkołach wpływa na wyniki sportowe Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu? Sugestie, które pojawiły się w sieci, poskutkowały gorącą debatą, do której dołączył Sławomir Mentzen.

Podczas trwających Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, według niektórych internautów, Polska niestety nie zachwyca wynikami sportowymi. Kontrowersje wywołał wpis Jacka Liberskiego, blogera i publicysty, który zasugerował, że przyczyną słabych wyników jest nadmierne zaangażowanie polskich szkół w nauczanie religii. Dyskusja nabrała rozpędu, a głos w sprawie zabrał m.in. Sławomir Mentzen.

Liberski krytykuje religię w szkołach i wyniki sportowe Polaków

Jacek Liberski, znany ze swoich liberalnych poglądów (nazwisko zobowiązuje), opublikował na platformie X wpis, w którym ironicznie skomentował pozycję Polski w olimpijskim rankingu. Polska uplasowała się na 48. miejscu, co bloger skwitował słowami: "Więcej religii w szkołach...". Liberski opublikował również zrzut ekranu z rankingiem, sugerując, że to właśnie obecność religii w polskich szkołach przyczynia się do słabych wyników sportowych.

trwa ładowanie posta...

Z wpisu Liberskiego można jednak wywnioskować, że ten chciałby, by zamiast religii w szkołach było więcej zajęć z wychowania fizycznego.

Burza w sieci. Prawica widzi problem gdzie indziej

Wpis Liberskiego wywołał burzę w internecie. Prawicowi użytkownicy platformy X szybko zareagowali na jego sugestie. PapJeż p0lak skomentował z ironią: "Uśmiechnięci znaleźli powód niepowodzeń polskich sportowców na Igrzyskach. To religia w szkołach".

trwa ładowanie posta...

Inny użytkownik, Dawid, podkreślił, że problem może leżeć w niewystarczającym finansowaniu innych dyscyplin sportowych, poza piłką nożną: "Wina religia w szkołach? A może po prostu za duże pieniądze idą na piłkę nożną, gdzie pozostałe dyscypliny nie są wystarczająco dofinansowane? Nie wiem".

trwa ładowanie posta...

Mentzen odpowiada Liberskiemu. Krytyka czy obrona religii?

Sławomir Mentzen, kontrowersyjny polityk, również postanowił włączyć się do dyskusji. "Nie jestem zwolennikiem religii w szkołach, bo szkodzi to religii, poza tym, to szkoła powinna decydować, czego chce uczyć, a nie politycy. Ale spin uśmiechniętych, że na Igrzyskach nam nie idzie z powodu religii w szkołach, jest serio dużo głupszy, niż można było się po uśmiechniętych spodziewać. A spodziewać można się po nich wiele :)" - skomentował Mentzen, wyraźnie dystansując się od sugestii Liberskiego.

trwa ładowanie posta...

Edukacja i sport. Gdzie leży problem?

Debata wokół edukacji religijnej w polskich szkołach toczy się od lat. Krytycy, tacy jak Liberski, uważają, że religia zajmuje zbyt wiele czasu, który mógłby być przeznaczony na inne przedmioty, takie jak wychowanie fizyczne. Zwolennicy natomiast podkreślają wartość duchową i moralną, jaką przynosi nauka religii.

Cała trójka jednak nieco wyolbrzymiła sprawę, ponieważ tylko jeden liberał, którym jest Liberski, obwinił religię w szkołach za niepowodzenia Polaków.

Czy religia w szkołach rzeczywiście wpływa na wyniki sportowe Polaków? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wpis Jacka Liberskiego wywołał burzliwą dyskusję, ale zarówno Mentzen, jak i inni uczestnicy debaty zauważyli, że problem może leżeć w innym miejscu. Może to być kwestia finansowania sportu, organizacji zajęć sportowych czy innych czynników. Jedno jest pewne - temat ten będzie budził emocje, dopóki religia pozostanie przedmiotem w szkołach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Co ma piernik do wiatraka. Mniej siedzieć przy komputerach i smartfonach a więcej sportu to będzie efekt.
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
rela,zgłoś
Religia na terenie szkoły - to 5-te koło u wozu . Cenne złotówki i czas ucieka.
Odpowiedz
5Zgadzam się3Nie zgadzam się
Maniac,zgłoś
Kiedy kiepska baletnica to przeszkadza jej spódnica. Mitzen ma rację - religia nijak się nie ma do sportu
Odpowiedz
7Zgadzam się7Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 7