trendy
Jak zarobić 16 tysięcy dolarów? Wystarczy 7 h snu
Messenger

Dlaczego zniknęły Stories na Messengerze?

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.12.2020 14:18

"Niektóre funkcje przestały być dostępne" – brzmi treść informacji, jaka od kilku dni widnieje na Messengerze. Co się stało z Relacjami? To dzięki nowemu unijnemu prawu z komunikatora Facebooka zniknęła sekcja Stories.

bDIJrzir

Jeśli korzystacie z Messengera, na pewno zauważyliście, że ostatnio w komunikatorze Facebooka wyświetla zagadkowy komunikat o następującej treści: "Niektóre funkcje nie są dostępne. Wynika to z nowych zasad dotyczących usług wiadomości w Europie. Pracujemy nad przywróceniem tych funkcji". Jedyne, co można zrobić z okienkiem, to kliknąć "OK", ale nie otrzymujemy wówczas żadnego wyjaśnienia.

Czy treść komunikatu ma związek z tym, że z Messengera zniknęły Stories? Jak najbardziej! Być może dostrzegliście, że w komunikatorze Facebooka nie ma sekcji Relacji. Jeszcze niedawno mogliście śledzić znikający content, który w komunikatorze udostępniali Wasi przyjaciele. Teraz, kiedy klikniecie w awatar z podobizną swojego znajomego, zostajecie przeniesieni bezpośrednio do rozmowy z daną osobą.

Znikające Stories na Messengerze
Znikające Stories na Messengerze (Vibez)

Dlaczego Facebook usunął Stories z Messengera?

Co się stało z sekcją Relacji? Tajemnicę jako pierwszy rozwiązał serwis Spidersweb. Dziennikarze zwrócili uwagę na treść komunikatu Facebooka. W oświadczeniu czytamy, że:

bDIJrzit

Ze względu na nowe zasady dotyczące ochrony prywatności obowiązujące w Europie niektóre kampanie dotyczące wiadomości zostają wstrzymane. Oznacza to, że niektóre reklamy dotyczące wiadomości, targetowanie oraz grupy docelowe reklam emitowanych w Europie i z Europy będą niedostępne.

- Facebook

O co w tym wszystkim chodzi? W związku z wprowadzeniem RODO (które w Unii Europejskiej nazywa się GDPR) Facebook nie może już tworzyć spersonalizowanych reklam na Messengerze na obszarze całej Unii Europejskiej. Wcześniej firmy trzecie mogły korzystać z danych, które udostępniała im firma Marka Zuckerberga i kierować targetowane reklamy na Stories użytkowników Messengera.

Teraz, kiedy Facebook nie może już sprzedawać danych obywateli UE firmom trzecim, firma zdecydowała się wyłączyć sekcję Relacji. Chyba rozumiecie już powód decyzji Marka Zuckerberga? Stories stało się dla użytkowników Messengera darmowe, technologiczny gigant nie może zarabiać na tej funkcji. A skoro nie może zarabiać, to się jej pozbył. Witamy w XXI wieku, moi drodzy.

Komentarze (0)
arrow
Tajwańska projektantka stworzyła pistolet na łzy