Prezydent Salwadoru rehabilituje więźniów. Zero wypoczynku dla osadzonych
Prezydent Salwadoru walczy z przestępczością na różne sposoby. Nayib Bukele zlecił m.in. podpalenie trzech ton zatrzymanej przez policję kokainy. Teraz prezydent wprowadza program "zero wypoczynku", który dotyczy osadzonych w więzieniach.
Ameryka Południowa znana jest ze swoich narkotykowych powiązań, które przemycane są na pozostałe kontynenty. Władze krajów, w których działają kartele narkotykowe dwoją się i troją, aby zatrzymać niebezpiecznych mafiozów i powstrzymać handel kokainą, która najczęściej produkowana jest w Ameryce Południowej. Przemytnicy wymyślają jednak coraz to nowsze metody transportu narkotyków, co utrudnia działanie systemu sprawiedliwości.
Podobne
- Były prezes giełdy kryptowalut skazany. Będzie najbogatszym więźniem?
- Państwowy fundusz dla ofiar pedofilii. Zapłaci Kościół
- Polak był w więzieniu w Kongo i oskarża o to Andrzeja Dudę. "To nasz prezydent zafundował mi piekło"
- Zrzuciła mundur dla miłości. Najbliższe cztery lata spędzi za kratami
- 70-godzinny tydzień pracy? Miliarder ma dobrą radę dla młodych ludzi
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Michu M4K: Zaczynam batalie sądową. "Utopiłem miliony, grożono mi"
Prezydent Salwadoru walczy z przestępczością
Nayib Bukele w 2019 r. przejął władzę nad Salwadorem. Od tego czasu prezydent aktywnie walczy z przestępczością. Jego projekt "Zero Leisure", czyli "Zero Odpoczynku" zakłada, że więźniowie muszą pracować na swoje utrzymanie, a więc uprawiać rośliny, hodować zwierzęta czy pracować w piekarniach. Zdaniem prezydenta takie aktywności stanowią oszczędność dla budżetu państwa, który nie musi płacić za utrzymanie więźniów, a także rehabilitują osadzonych i uczą umiejętności, które po wyjściu na wolność mogą pomóc im w znalezieniu pracy.
Dyrektor Ośrodków Penitencjarnych Salwadoru, Osiris Luna Meza, wyjaśnił w rozmowie z "Valuetainment": - To jest transformacja systemu penitencjarnego przez rząd prezydenta Nayiba Bukele, gdzie osoby chętne do zmiany swojego życia uczą się różnych umiejętności podczas odbywania kary.
Pieniądze na żywienie przeznaczane są na szkolenia więźniów
Dzięki oszczędnościom związanym z brakiem konieczności płacenia za jedzenie dyrektorzy więzień są w stanie opłacić szereg kursów czy szkoleń przygotowujących więźniów do pracy na wolności. Mowa m.in. o warsztatach z sitodruku, drukarstwa, produkcji hamaków oraz innych wyrobów rzemieślniczych.
Program "Zero wypoczynku" ma także doprowadzić do tego, że więźniowie odpłacą się społeczeństwu za krzywdy, których od nich doznali. Tylko w 2021 r. osadzeni w Salwadorze wyremontowali 96 szkół, 84 posterunkow policji i 162 placówki służby zdrowia.
Działania prezydenta Bukele przynoszą skutki. Od momentu objęcia urzędu przez niego w lipcu 2019 roku, liczba zabójstw spadła z 2398 w 2019 r. do zaledwie 154 w 2023 r.
Źródło: "Valuetainment"
Popularne
- To oni pozwali Sylwestra Wardęgę. Lista jest bardzo długa
- W 12 godziny spała z 1000 facetów. Onlyfansiara twierdzi, że pobiła rekord
- Dubajska czekolada trafiła do Żabki. Limitowana i ekstremalnie droga
- AI Iga Świątek wali szoty w reklamie pubu Mentzena. Będą pozwy?
- "Fazolandia" sprzedana. Koniec marzenia słynnego youtubera
- Jelly Frucik spał z Wojtkiem Golą? Żaden 20-stronnicowy dokument tego nie wymaże
- Dawid Podsiadło z AliExpress. Hubert jak Maciej Musiał - też posprząta mieszkanie
- Merch Drwala 2025 nadchodzi. Trzy daty, które lepiej zapamiętaj
- 19 stycznia krytyczną datą dla TikToka. MrBeast zabrał głos