Fentanyl atakuje Polaków? Mamy pierwsze przypadki

Polacy pod wpływem fentanylu? Dostali ataku na środku ulicy

Źródło zdjęć: © X
Oliwia Ruta,
13.06.2024 10:15

Fentanyl sieje spustoszenie w Stanach Zjednoczonych. Na ulicach kraju nie brakuje ludzi pod wpływem narkotyku, a substancja przedostała się na polski rynek. Po internecie krąży nagranie dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie ją zażyli. W jakim mieście doszło do incydentu?

Fentanyl to jeden z najsilniejszych na świecie leków przeciwbólowych dostępny tylko i wyłącznie na receptę. Wykorzystywany jest w anestezjologii, a także w leczeniu przewlekłego i ostrego bólu. Nieodpowiednio stosowany uzależnia gorzej niż dotąd znane narkotyki. Masa ludzi w Stanach Zjednoczonych odurza się nim, a następnie zachowuje się jak zombie - stąd jego potoczna nazwa "narkotyk zombie". Czy fentanyl rozprzestrzeni się również w Polsce?

Narkotyk zombie sieje spustoszenie w USA

Na ulicach USA coraz częściej można zauważyć ludzi odurzonych fentanylem. Środek jest nadużywany przez społeczeństwo niezależnie od wieku czy statusu majątkowego. Uzależnienie od narkotyku dotyka większości osób, które choć raz go spróbowały. Przerażający widok ludzi zachowujących się jak w symulacji to już przykra codzienność w Stanach Zjednoczonych.

trwa ładowanie posta...

Nadmierne stosowanie fentanylu nie jest obojętne dla ludzkiego zdrowia. Najczęściej skutkuje depresją oddechową czy zaburzeniami lękowymi. Często prowadzi również do zatrzymania akcji serca, a co za tym idzie, śmierci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Fentanyl atakuje Polaków?

W internecie pojawiło się nagranie dwóch mężczyzn z Poznania, którzy zachowywali się co najmniej podejrzanie. Jeden z nich przykładał twarz do chodnika, a drugi stał nad nim i bujał się na boki. Użytkownicy portalu X zauważają rażące podobieństwo do zachowania mieszkańców Stanów Zjednoczonych odurzonych fentanylem. Głos w sprawie zabrała również wielkopolska policja. W komentarzu dla portalu Onet mówią:

trwa ładowanie posta...

"Do tej pory nie zabezpieczyliśmy w naszym regionie takiej substancji. Nie trafiła ona również do badań do naszego policyjnego laboratorium. Docierają do nas jednak sygnały, że zaczęła być ona używana jako środek odurzający. Robimy rozpoznanie tematu". Warto również podkreślić, że pod koniec maja funkcjonariusze z Radomia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w nielegalnym obrocie fentanylem. Z kolei jakiś czas temu w Żurominie (woj. mazowieckie) aż pięć osób zmarło z powodu przedawkowania substancji.

Źródło: onet.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0