Oskar Szafarowicz może zostać wyrzuconym z uczelni

Oskar Szafarowicz może wylecieć z uczelni. Rozpoczęło się postępowanie

Źródło zdjęć: © Facebook: Oskar Szafarowicz / Canva, Facebook: Oskar Szafarowicz
Weronika Paliczka,
22.08.2023 18:15

Dni Oskara Szafarowicza na Uniwersytecie Warszawskim są policzone. Działacz młodzieżówki PiS może zostać wyrzuconym z legendarnej uczelni.

Czarne chmury zawisły nad dalszą edukacją Oskara Szafarowicza. 9 sierpnia 2023 r. Komisja Dyscyplinarna Uniwersytetu Warszawskiego zadecydowała o rozpoczęciu postępowania w stosunku do działacza PiS. Wśród potencjalnych kar najpoważniejszą jest usunięcie Oskara z Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiuje prawo.

trwa ładowanie posta...

We wpisie na X (Twitterze) Oskar Szafarowicz podziękował za słowa wsparcia płynące w jego stronę. Zadeklarował także, że ani kroku się nie cofnie i nie ukorzy. "Zamiast płynąć z głównym nurtem akademickiej politycznej poprawności, popłynę pod prąd, może fale lewicowych cenzorów mnie nie zniosą na brzeg".

Komisja Dyscyplinarna to pokłosie zachowania Oskara w mediach

Sprawa zachowania Oskara Szafarowicza została zgłoszona do władz Uniwersytetu Warszawskiego po tym, jak jego działalność w mediach społecznościowych bezpośrednio uderzyła w posłankę Magdalenę Filiks i jej zmarłego syna. Działacz PiS próbował usuwać swoje wpisy, jednak w internecie nic nie ginie.

W usuniętym przez siebie tweecie Oskar napisał: "Najbardziej wstrząsające jest to, że matka ofiar pedofila z PO(13-letniej poddanej pedofili córki, 16-let. syna, którego skazany kusił narkotykami) - znana POSŁANKA PO milczy od ponad roku, stawiając karierę partyjną ponad dobrem dzieci. Zmuszona przez władze PO do milczenia." Treść wpisu została dołączona do petycji o wyrzucenie Oskara z uczelni, stworzonej przez studentki i studentów UW. Dokument został podpisany przez ponad 29 tys. osób.

trwa ładowanie posta...

Przesłuchanie Szafarowicza w sprawie jego działalności w mediach społecznościowych odbyło się 21 lipca 2023 r. Zgodnie z wpisem Oskara na Twitterze należy założyć, że odmówił składania zeznań. Przyznał się jedynie do "obrony patriotycznych wartości i dumnego trwania przy prawicowych poglądach".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Hugon,zgłoś
A zdrowy......nie wystarczy? Na front wywieźć na Ukrainę beż dokumentów pijanego. Chłopcy się ucieszą.
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się
tom1947,zgłoś
Powinien być wywalony z uczelni natychmiast łącznie z zakazem podejmowania dalszych studiów na kierunku prawniczym ,gdyż prawnik nie powinien być zaangażowany w politykę.
Odpowiedz
12Zgadzam się4Nie zgadzam się
radzik,zgłoś
Szanowne władze uczelni. Wywalcie go na bruk. Może uratujecie Polski parlamentaryzm od kolejnego spadochroniarza, który nie będzie umiał wypiąć się z uprzęży do końca trwania kadencji.
Odpowiedz
13Zgadzam się6Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 8