Oskar Szafarowicz wezwany na przesłuchanie przez Uniwersytet Warszawski

Oskar Szafarowicz wezwany na przesłuchanie. Odgrywa jednocześnie ofiarę i bohatera

Źródło zdjęć: © Twitter, agencja Forum
Maja Kozłowska,
14.07.2023 14:50

Oskar Szafarowicz poinformował, że otrzymał wezwanie na oficjalne przesłuchanie przez Uniwersytet Warszawski. Działacz PiS deklaruje, że podejmie rękawicę.

Wczoraj "Stragan Tuska", dziś przesłuchanie na Uniwersytecie Warszawskim. Oskar Szafarowicz nie ma lekko, a żeby jego obserwujący na pewno to zrozumieli, cytuje "Przesłanie Pana Cogito" Zbigniewa Herberta.

Wiersz poety wzywa do heroizmu, proklamuje etyczne postępowanie, mówi o szacunku do tradycji. Wszystko elegancko, ale czy Herbert byłby zadowolony z używania swoich słów w kontekście, w jakim padają z ust Szafarowicza?

Działacz PiS otrzymał oficjalne wezwanie od Uniwersytetu Warszawskiego. Deklaruje, że stawi się na miejscu. Faktycznie, można pogratulować odwagi. Nawarzyć piwa i wziąć za nie odpowiedzialność to jednak w języku Szafarowicza "niezłomność" - jak cytuje za Herbertem.

Oskar Szafarowicz robi za herosa. "Mordować ich tak, żeby nie czuli, że umierają"

Działacz PiS ma odpowiedzieć za skandaliczne wpisy, które zamieszczał na Twitterze. Chodzi m.in. o tweety w sprawie posłanki Filiks i samobójczej śmierci jej syna. W marcu br. powstała petycja wnioskująca o usunięcie Szafarowicza z Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie działacz PiS studiuje prawo.

Sprawa zbiera pokłosie, bowiem Oskar został wezwany na oficjalnie przesłuchanie, które odbędzie się 21 lipca. Szafarowicz opublikował zdjęcie pisma na Twitterze w oprawie cytatów Herberta i Sienkiewicza.

Kreuje się na ofiarę - "mordować ich tak, żeby nie czuli, że umierają"? Serio? Jednocześnie wypomina czasy stalinowskiej cenzury. Dodaje, że "choćby próbowali mnie łamać, podsuwać samokrytyczne 'uciszenie sprawy' i straszyć bezprawnymi karami - w obronie swych wartości nie cofnę się ani kroku wstecz!".

Oskar najwyraźniej myślami błądzi gdzieś w czasach procesów Filomatów i Filaretów. Nie ma się co dziwić, że jego porównania w walce idą tak daleko - należy przecież do tej najbardziej uciskanej w Polsce grupy społecznej.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 91
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 600
  • emoji smutek - liczba głosów: 20
  • emoji złość - liczba głosów: 124
  • emoji kupka - liczba głosów: 1267
gość,zgłoś
Zachowania opozycji, już na granicy groteski, świadczą o jednym - obnażanie kłamstw i hipokryzji lidera PO bardzo ich zabolało..." Jedyne co realnie „sprzedawaliśmy” podczas naszego happeningu pod nazwą „Stragan Donalda Tuska” było prawdziwe oblicze byłego premiera, który posłuży się każdym kłamstwem i manipulacją, byle zrealizować niemiecki scenariusz obalenia obecnego rządu"....
Odpowiedz
5Zgadzam się10Nie zgadzam się
" Cofać się wstecz"? A można cofać się wprzód ? Słoma z butów. Student prestiżowej uczelni ?
Odpowiedz
11Zgadzam się3Nie zgadzam się
Karierowicz , ale z głowa coś nie halo
Odpowiedz
13Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 502
Komentarze (502)
Powrót