Oskar Szafarowicz ogłasza piąty rozbiór Polski

Oskar Szafarowicz nowym carem. Działacz ogłasza V rozbiór Polski

Źródło zdjęć: © Twitter: Szafarowicz2001 / Twitter: Szafarowicz2001
Weronika Paliczka,
20.09.2023 11:00

Licho nie śpi, ale to Oskar Szafarowicz musi cierpieć na bezsenność. Działacz PiS postanowił ogłosić V rozbiór Polski. Zaborcą w wizji Szafarowicza został Donald Tusk.

Wraz z wypłynięciem na światło dzienne dokumentu "Plan użycia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Warta - 00101" w internecie zawrzało. Prawo i Sprawiedliwość odtajniło jeden z najbardziej strzeżonych zapisów w Polsce, wszystko po to, aby wykorzystać go do kampanii wyborczej.

Plan działań w razie ataku Rosji został ujawniony

W "Planie użycia Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej Warta - 00101" opisane są działania w przypadku ataku Rosji na terytorium Polski. Plan został stworzony w czasie, gdy premierem był Donald Tusk. Sprawę ujawnienia tajnego dokumentu skomentował gen. Stanisław Koziej, w latach 2010-2015 szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. "Panie ministrze, robi pan niewyobrażalny błąd, grając partyjnie tajnymi dokumentami strategicznymi państwa, miast ich strzec" - napisał na portalu X (dawniej Twitter) Koziej, zwracając się do Mariusza Błaszczaka.

"Chcę wierzyć, że to tylko 1. strona, bo jeśli pójdą na całość, to stracimy wiarygodność w NATO: zdradzamy procedury planowania operacyjnego państwa NATO, ujawniamy wrogowi różne kalkulacje operacyjne wojny na terenie Polski (tempo, trasy przemarszu, kierunki uderzeń itp.). Granie Polską!" - dodał w kolejnym wpisie były szef BBN.

Ściśle tajne? Nie dla Oskara Szafarowicza

Mimo groźby straty wiarygodności w NATO oraz przekazania jak na srebrnej tacy dokumentów dotyczących obronności Rosji, działacze PiS zdają się nie przejmować potencjalnymi zagrożeniami. Na portalu X (Twitterze) Oskar Szafarowicz regularnie odwołuje się do tajnego dokumentu.

trwa ładowanie posta...

Regularne udostępnianie grafiki z podziałem Polski na tereny bezpieczne podczas ewentualnego ataku Rosji, a także te zagrożone, to jednak za mało. Teraz Szafarowicz postanowił ogłosić piąty rozbiór Polski. Problem Oskara polega jednak na tym, że nie wczytał się w treść dokumentu, o którym tak chętnie mówi. Z dalszych stron planu wynika, że przyjęcie wroga na połowie kraju ma go spowolnić, dając tym samym czas sojusznikom na dotarcie do Polski.

trwa ładowanie posta...

Słowa Oskara Szafarowicza skomentował działacz PO Tomasz Bartkowski. W odpowiedzi na wpis członka młodzieżówki PiS napisał: "Lecz się chłopie, póki zmiany nie są nieodwracalne."

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 32
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 647
  • emoji smutek - liczba głosów: 13
  • emoji złość - liczba głosów: 56
  • emoji kupka - liczba głosów: 324