Oskar Szafarowicz komentuje wystąpienie kandydatki Konfederacji

Kandydatka Konfederacji wspiera Rosję? Oskar Szafarowicz komentuje

Źródło zdjęć: © YouTube - Telewizja Republika / YouTube
Natalia Witulska,
05.10.2023 12:45

Kandydatka z list Konfederacji do Sejmu zszokowała media społecznościowe. Samuela Torkowska nie chciała odpowiedzieć na pytanie, kto powinien wygrać wojnę w Ukrainie. Oskar Szafarowicz nie omieszkał wykorzystać tej sytuacji.

W środę 4 października na kanale YouTube "Goniec" pojawił się wywiad z kandydatką do Sejmu z Konfederacji. Samuelę Torkowsą spytano o jej stosunek do wojny, która od lutego 2022 r. trwa w Ukrainie. Kobieta nie chciała udzielić odpowiedzi, co wzburzyło media społecznościowe.

Czy kandydatka Konfederacji wspiera Rosję?

Kandydatka do Sejmu z list Konfederacji Samuela Torkowska zszokowała internautów. W wywiadzie dla "Gońca" stwierdziła, że nie odpowie na pytanie, kto powinien wygrać wojnę w Ukrainie.

- Nie powiem. Nie powiem, bo trwa kampania i jest to dosyć niepoprawne politycznie. Nawet w samej partii zdania są podzielone, więc chciałabym, żeby pan uszanował, że na razie wolałabym się wstrzymać z jakimiś swoimi sympatiami - powiedziała Samuela Torkowska.

trwa ładowanie posta...

Dziennikarz Mikołaj Dowejka nie dowierzał własnym uszom. Zszokowany dopytał, czy w Konfederacji naprawdę odbywają się rozmowy dotyczące tego, czy wojnę powinna wygrać Ukraina czy Rosja.

- Oczywiście, że tak, każdy ma jakieś swoje prywatne poglądy, czego najlepszym przykładem jest Janusz Korwin-Mikke, który jest mega kontrowersyjnym człowiekiem - odpowiedziała z uśmiechem Samuela Torkowska.

Internauci komentujący fragment wywiadu z Samuelą Torkowską stwierdzili, że brak odpowiedzi, kto powinien wojnę wygrać, oznacza, iż ta wspiera stronę agresora, czyli Rosję.

Oskar Szafarowicz zabiera głos

Oskar Szafarowicz szybko skomentował kontrowersyjne wystąpienie kandydatki do Sejmu. Na X (Twitter) wyraził opinię na temat Samueli Torkowskiej. Młody działacz PiS wprost napisał, że Konfederacja wspiera Rosję, co jest nieakceptowalne.

"Kandydatka Konfederacji do Sejmu twierdzi, że w jej partii jest spór, kto powinien wygrać wojnę na Ukrainie i ona sama nie powie w trakcie kampanii publicznie, kogo wspiera. Warto podać dalej! #KonfedeRussia" - napisał młody działacz PiS.

trwa ładowanie posta...

Oskar Szafarowicz porównuje PO z Konfederacją

We wtorek 3 października wywiadu dla "Gońca" udzielił Radosław Sikorski, polityk Platformy Obywatelskiej. Eurodeputowany stwierdził, że w Konfederacji znajduje się wielu polityków, którzy "są ofiarami kaczyzmu", przez co istnieje możliwość współpracy. Podkreślił jednak, że jest to tylko i wyłącznie jego prywatne zdanie, a nie stanowisko partii.

trwa ładowanie posta...

Oskar Szafarowicz stwierdził jednak, że słowa wypowiedziane przez Radosława Sikorskiego są jednoznaczne ze stanowiskiem Platformy Obywatelskiej. Na X (Twitter) napisał, że po wyborach szykuje się w Polsce "Konfederacja Obywatelska".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 2