Pacjent chciał usunąć wrastający włos i popadł w śpiączkę farmakologiczną

Od pęsety do śpiączki. Pacjent miał nikłą szansę na przeżycie

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
22.03.2024 17:00

Do przerażającej oraz bardzo nietypowej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna próbował samodzielnie usunąć sobie wrastający włos w okolicy pachwin. Niestety, w organizmie rozwinęło się zakażenie oraz sepsa, a pacjent musiał zostać wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną.

Wydaje się, że istnieją na świecie rzeczy, które zawsze są bezpieczne i wykonywanie ich niczym nam nie grozi. Okazuje się, że niestety nie. Zawsze trzeba na siebie uważać i zwracać uwagę na najmniejsze detale. Steven, mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych zauważył, że w okolicy pachwin ma wrastający włos. Próbował usunąć go przy użyciu pęsety. Niestety, nie dość, że nie udało się usunąć denerwującego owłosienia, to dodatkowo w organizmie mężczyzny rozwinęło się zakażenie oraz sepsa zagrażająca życiu. Steven musiał być wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a lekarze nie dawali mu szans na przeżycie.

Historię Stevena, która miała miejsce pod koniec 2022 r., przybliżyła siostra pacjenta Michelle. Opowiedziała, co dokładnie miało miejsce w życiu jej brata. Udostępnionym nagraniem na TikToku bez wątpienia ostrzegła innych ludzi przed rzeczami, które wydają się bezpieczne oraz niezagrażające życiu.

Od wrastającego włosa do śpiączki farmakologicznej

Mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Wszystko dlatego, że samodzielnie próbował usunąć wrastający włos, który bolał go i denerwował. Ku zdziwieniu rodziny Stevena, w jego organizmie rozwinęła się śmiertelna infekcja krwi. Jej powodem było pojawienie się sepsy. Lekarze dawali mu jedynie 4 proc. szans na przeżycie. Spodziewali się, że szybko dojdzie do śmierci mózgu. Na szczęście stało się zupełnie inaczej.

Historia Stevena miała miejsce pod koniec 2022 r. Mimo okropnej diagnozy medyków, którzy nie spodziewali się, że mężczyzna będzie żył, udało się mu dojść do zdrowia. Całą przerażająca historię przedstawiła w mediach społecznościowych siostra chorego. Udostępniła serię filmów na TikToku, w których pochwaliła się, że jej brat wyszedł z choroby cało i zdrowo, chociaż kosztowało to wszystkich sporo nerwów oraz strachu.

trwa ładowanie posta...

Zagrożenie życia przez próbę usunięcia włosa

Jak czytamy na geekweek.interia.pl, w efekcie próby usunięcia wrastającego włosa nastąpił wstrząs septyczny, który doprowadził do szeregu bardzo niepokojących powikłań. U Stevena wykryto zapalenie płuc, zakrzepy krwi, a nawet niewydolność narządów. Pacjent musiał walczyć nawet z ostrą niewydolnością oddechową. Rozwijająca się sepsa dotarła do serca, uszkadzając jego prawidłowe funkcjonowanie.

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Jak informuje geekweek.interia.pl, nie wiemy, jak długo Steven czekał na diagnozę sepsy oraz kiedy się ona dokładnie rozwinęła. Oczywiście jej diagnozowanie jest trudne oraz skomplikowane, ale każda kolejna minuta sprawia, że ryzyko śmierci wzrasta o cztery do nawet dziesięciu procent. 

Źródło: geekweek.interia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0