cccc

Nowy trend kończenia relacji. Czym jest "delicate dumping"?

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
17.05.2023 07:00

"Delicate dumping" to coraz częściej stosowany sposób kończenia związku. Psychologowie biją na alarm i mówią, że jest to okrutne. Chcesz się rozstać? Zrób to zdecydowanie, nie owijaj w bawełnę.

Rozstania nigdy nie są prostą sprawą. Złamane serca, kłótnie, płacz i łzy - to wszystko składa się na zakończenie relacji. Okazuje się, że coraz częściej ludzie decydują się na "delicate dumping".

"Delicate dumping" - o co dokładnie chodzi?

"Delicate dumping" polega na powolnym wycofywaniu się z relacji bez uprzedzenia o tym partnera. Chodzi o stosowanie taktyk takich jak ghosting, wolniejsze odpowiadanie partnerowi, a nawet całkowite ignorowanie drugiej osoby. To zachowanie polega na "odłączeniu" się od związku. Jedna ze stron zachowuje się w taki sposób, że to osoba ignorowana czuje potrzebę odejścia, a nie odwrotnie.

"Delicate dumping" to okrutna taktyka
"Delicate dumping" to okrutna taktyka (Canva)

Chcesz zakończyć relację? Zrób to

Oczywiście, rozstania nie są przyjemne i nie należą do miłej części życia. Jeśli jednak czujesz, że nie spełniasz się w relacji, nie nadajesz z partnerem na tych samych falach albo po prostu nie jesteś szczęśliwy, zakończ znajomość z klasą. Postaw na otwartą i szczerą rozmowę. Zadbaj w ten sposób o zdrowie psychiczne partnera.

Szczerość i powiedzenie wszystkiego wprost zawsze jest lepszym pomysłem niż powolne zabijanie relacji. Pamiętajmy, że druga strona też ma uczucia, też ma prawo do przeżywania emocji.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Myślę, że ludzie nie zdają sobie sprawy, jak unikanie konfliktu może akumulować jeszcze więcej konfliktu. Kłamstwo ma krótkie nogi, i osoba będzie tym bardziej zła o niemówienie prawdy.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się